Data: 06.07.2021

Pergola materiałowa

Instalacje ogrodowe mogą być wykonane nie tylko z drewna, metalu czy tworzywa sztucznego. Zadaszenia wykonane z odpowiednio przystosowanych tkanin są równie funkcjonalne i wytrzymałe. Omawiamy jak sprawdza się pergola materiałowa!

Nowoczesne aranżacje zewnętrzne powinny być estetyczne, praktyczne, a zarazem odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Coraz większą popularnością cieszą się konstrukcje ze specjalnych tkanin. Nie tylko dobrze się prezentują, ale są też wyjątkowo ergonomiczne. Dowiedz się, jakie zalety ma pergola materiałowa!

Pergola materiałowa – czyli jaka?

Pergola materiałowa jest instalacją składającą się z dwóch rzędów podpór oraz zadaszenia uszytego z wytrzymałej tkaniny. Może być samodzielną konstrukcją i ciekawym elementem architektury ogrodowej, ale często stanowi uzupełnienie tarasu. Z jej pomocą można oryginalnie zaaranżować przestrzeń na zewnątrz, dostosowując warunki do wypoczynku na świeżym powietrzu.

Dach pergoli materiałowej powinien być wykonany z nowoczesnej, kilkuwarstwowej tkaniny. Ta dodatkowo musi być zaimpregnowana, tak by była odporna na wilgoć, promieniowanie UV, zmienne temperatury, zabrudzenia pochodzenia organicznego oraz inne szkodliwe czynniki zewnętrzne. Zadaszenie może być rozpięte na stałe, ale o wiele lepszym rozwiązaniem jest zwijany wariant. Szczególnie wygodne są modele obsługiwane automatycznie.

Jak sprawdza się pergola materiałowa?

Pergola materiałowa jest niezwykle użytecznym udogodnieniem. Dzięki niej można relaksować się na zewnątrz nawet wtedy, gdy warunki pogodowe nie do końca temu sprzyjają. Zadaszenie z tkaniny doskonale chroni przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz opadami. Dzięki temu nie trzeba przerywać wypoczynku w momencie, gdy np. słońce zmieni swoje położenie i razi wzrok, upał zaczyna za bardzo doskwierać czy nagle ma spaść krótki, ciepły deszcz. Wystarczy jedno kliknięcie, by rozwinąć lub zwinąć dach. Jeśli zaś dodatkowo zainwestuje się w system pogodowy, osłona będzie rozwijać się samoczynnie, reagując na zmiany atmosferyczne.

Przy tym pergola materiałowa pozwala stworzyć bardziej intymną atmosferę. Organizuje przestrzeń, wyraźnie odgraniczając ją od reszty otoczenia. Zadaszona architektura ogrodowa świetnie wygląda oraz jest niezwykle klimatyczna. Imprezy czy spotkania organizowane w takim miejscu są zdecydowanie bardziej stylowe i eleganckie.

Co więcej, wbrew pozorom pergole materiałowe są wyjątkowo wytrzymałe. Jeśli są wykonane z tworzyw i tkanin wysokiej jakości, zachowują idealną kondycję przez wiele lat. Doskonale znoszą stałą ekspozycję na słońce oraz nieustanny kontakt z wilgocią. Do tego wykazują odporność nawet na silne podmuchy wiatru i gwałtowne opady. Nie sprawiają również żadnych problemów w konserwacji. Szybko odprowadzają wodę, a także da się je bardzo łatwo wyczyścić.

Dlaczego warto zainwestować w pergolę materiałową?

Pergola materiałowa to wspaniałe dodatkowe wyposażenie tarasu oraz ciekawe urozmaicenie aranżacji przydomowej lub ogrodowej przestrzeni. Jak najbardziej można ją zamontować nie tylko przy domu prywatnym, ale też przy kawiarni, restauracji, hotelu itp. Jest wyjątkowo funkcjonalna, a zarazem wizualnie delikatniejsza niż modele z zadaszeniem wykonanym np. z aluminium.

W pergoli materiałowej można również zamontować liczne akcesoria, m.in. oświetlenie LED, promienniki ciepła czy system audio. W ten sposób da się stworzyć wręcz idealne miejsce do wypoczynku na zewnątrz. Nie ma sensu inwestować w takie półśrodki jak parasole czy markizy, gdy można cieszyć się tak wygodnym rozwiązaniem.

Pergola materiałowa to modne, praktyczne urozmaicenie. Jeśli zależy Ci na tym, by była idealnie dopasowana pod względem technicznym i estetycznym, koniecznie zamów ją na wymiar. Zapoznaj się z ofertą Surma.co, by wybrać odpowiedni model!

Podobne posty

11.10.2021

Roleta na pergolę

Szukasz sposobu na to, by jeszcze przytulniej zaaranżować przydomową przestrzeń? Dodatkowe osłony pomogą Ci podnieść komfort wypoczynku na zewnątrz niezależnie od warunków pogodowych. Wyjaśniamy, jak sprawdza się roleta na pergolę! Ostre promienie słońca, chłodny wiatr czy spojrzenia ciekawskich sąsiadów potrafią odebrać całą przyjemność z przebywania na świeżym powietrzu. Dzięki nowoczesnej, wygodnej instalacji można jednak skutecznie […]

08.01.2024

Zadaszenie foodtrucka – na to warto postawić

Mobilne lokale gastronomiczne w ostatnich latach cieszą się ogromną popularnością. W ten sposób można łatwo zarabiać na sprzedaży jedzenia, bez konieczności utrzymywania nieruchomości. Foodtrucki cieszą się dużym powodzeniem na festiwalach i innych wydarzeniach, ale nie tylko. Posiadasz taki punkt i chcesz się wyróżnić spośród konkurencji? Postaw na nietypowe rozwiązanie. Dowiedz się, dlaczego zadaszenie foodtrucka to […]

Pergola przeciwdeszczowa – co to takiego?
13.05.2021

Pergola przeciwdeszczowa – co to takiego?

Musiałeś kiedyś niechętnie opuścić taras, bo nagle zaczęło padać? Odpowiednie zabezpieczenie zapewni Ci optymalne warunki do wypoczynku niezależnie od pogody. Wyjaśniamy czym jest pergola przeciwdeszczowa i dlaczego warto ją zamontować! W sezonie wiosenno-letnim przelotne opady potrafią niespodziewanie przerwać relaks na świeżym powietrzu. Dzięki dodatkowej ochronie można zupełnie się nimi nie przejmować. Dowiedz się, jak sprawdza […]

Darmowa wycena