Data: 03.07.2019

Taras aranżacje – sprawdź, jakie są najmodniejsze!

[vc_row nav_skin=”light” consent_include=”include”][vc_column css_animation=””][vc_column_text]

Taras aranżacje – jak najlepiej je wykonać?

Różnie zaprojektowane tarasowe aranżacje pozwalają uzyskać zupełnie odmienne efekty. Niezależnie od wizji, każdą przestrzeń tego typu da się tak zagospodarować, by była funkcjonalna i estetyczna.

Sprytnie wykonana tarasowa aranżacja może sprawić, że nawet prosta czy nieduża przybudówka stanie się wyjątkowym miejscem spotkań, wypoczynku i relaksu. Co więcej, może zupełnie odmienić wygląd całego ogrodu, pięknie zdobiąc przestrzeń przydomową. Niezależnie od tego, jak duży taras planujesz wybudować lub zaaranżować, w każdych warunkach da się znaleźć nowoczesne, ciekawe rozwiązania. Dowiedz się, jak to zrobić!

Duży taras aranżacje

Spora przestrzeń umożliwia najbardziej swobodne projekty. Zbyt duża ilość możliwości nie zawsze jest jednak zaletą – najczęściej trudno wtedy zdecydować się na jeden konkretny zamysł. Mimo wszystko jesteśmy w stanie udzielić Ci kilku pomocnych porad!

Przy dużym tarasie aranżacje najlepiej jest wykonywać z drewna bądź stali, z dodatkiem dostosowanej tkaniny – wtedy całość wyjdzie bardzo korzystnie cenowo, a do tego będzie stylowo wyglądać.  Podstawą w tym przypadku jest solidny stelaż, jeśli wybierze się zadaszony model. Osłona jest zresztą wskazana – dzięki niej lepiej zorganizuje się przestrzeń i ochroni przed intensywnym słońcem oraz innymi niesprzyjającymi zjawiskami atmosferycznymi.

Duże tarasowe aranżacje zwykle składają się z pokaźnego kompletu stołu i krzeseł. Mając do dyspozycji tyle przestrzeni, warto wybrać naprawdę wygodne modele. Nie trzeba zresztą ograniczać się do tylko jednego punktu z miejscami siedzącymi. Duża kanapa czy ławka, wkomponowana np. w przeciwległy róg, z pewnością będzie bardzo użyteczna. Pozostałą przestrzeń warto zagospodarować np. donicami z kwiatami.

[/vc_column_text][vc_empty_space][vc_image_element image=”42539″ alignment=”center” shadow=”shadow_small” image_hover=”h_shift_up” preloader=”” css_animation=””][vc_column_text]

Mały taras aranżacje

Przy małym tarasie aranżacje muszą być szczególnie sprytnie rozplanowane. Najważniejsze jest, by optycznie nie przytłoczyć skromnego metrażu. Zdecydowanie najlepiej sprawdzają się delikatne drewniane konstrukcje. Wiele osób często rezygnuje też z klasycznego zadaszenia na podstawie i wybiera wygodne, lekkie markizy. Zapewniają ochronę przed słońcem i deszczem, a przy tym nie wymagają dużego zachodu w instalacji.

Jeśli prócz miejsc siedzących ma się ochotę na wkomponowanie kilku dodatkowych elementów lub ozdób, warto wykorzystać barierki i belki stelażowe. Ciekawym rozwiązaniem jest posadzenie pnących roślin, zawieszenie kwiatów doniczkowych lub łańcuchów świetlnych pod zadaszeniem. Małe tarasowe aranżacje mimo pewnych ograniczeń mogą z powodzeniem być zachwycająco piękne!

Wysoki taras aranżacje

Przy wysokim tarasie aranżacje powinny być maksymalnie trwałe i stabilne. Najważniejszy jest dobór materiału, z którego będą wykonane fundamenty. Najczęściej wybiera się beton lub (nieco bardziej wdzięczne) drewniane pale. W niektórych lokacjach da się także stworzyć na te potrzeby małe podwyższenie terenu.

Projektując wysoki taras aranżacje powinny w pełni wykorzystywać jego specyficzne położenie. Doskonale sprawdzą się więc wszystkie pnące i zwisające rośliny, które mogą gustownie przysłonić np. betonową podstawę. Ze względu na większy poziom nasłonecznienia, koniecznie należy pomyśleć o dobrym zabezpieczeniu przed intensywnymi promieniami. Świetnie sprawdzają się grube tkaniny powleczone refleksyjną emulsją oraz poliwęglanowe tafle w mlecznym odcieniu.

Niezależnie od tego, jakiego tarasu jesteś lub będziesz właścicielem, zawsze możesz go pięknie zagospodarować. Korzystając z usług Systemysurma.pl i zamawiając taras aranżacje możesz zlecić naszym specjalistom! Bezpłatnie wykonamy pomiary i dołożymy wszelkich starań, by zaproponować Ci najlepszy projekt w korzystnej cenie!   

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row nav_skin=”light” consent_include=”include” title=”Zamów bezpłatny pomiar” text_typography=”{„variants„:„500„,„transform„:„uppercase„,„font_size„:„18px„,„letter_spacing„:„0.2px„}” action=”link” video_url=”” poster=”” custom_action=”” style=”round” display=”display_block” button_align=”btn_align_center” button_width=”” align_small=”” skin=”dark” tooltip=”” css_animation=”” css_animation_easing=”wtbx_easing-natural” css_animation_duration=”wtbx-duration-1000″ css_animation_delay=”” disable_css_animation=”” accent_color=”{„id„:„custom_4183466860032322„,„color„:„#f7941e„}” el_class=”pomiar-btn” link=”” margin=””][vc_column css_animation=””][vc_button_arrow title=”Zamów bezpłatny pomiar” text_typography=”{„variants„:„500„,„transform„:„uppercase„,„font_size„:„18px„,„letter_spacing„:„0.2px„}” style=”round” display=”display_block” button_align=”btn_align_center” skin=”dark” css_animation=”” accent_color=”{„id„:„custom_4183466860032322„,„color„:„#f7941e„}” el_class=”pomiar-btn” link=”url:%2Fpomiar%2F|||rel:nofollow”][/vc_column][/vc_row]

Podobne posty

22.11.2021

Producent zadaszeń tarasowych

Chcesz osłonić taras przed słońcem i opadami w nowoczesny, estetyczny i wygodny sposób? Koniecznie zdecyduj się na instalację wykonaną na zamówienie. Taka inwestycja to jednak duży wydatek, dlatego warto ostrożnie wybrać realizatora. Podpowiadamy, jak ocenić, który producent zadaszeń tarasowych będzie dobrym wyborem! Przeglądając oferty firm specjalizujących się w instalacjach ogrodowych nie masz pewności, na co […]

16.10.2021

Pergola tarasowa wolnostojąca

Chcesz w ciekawy sposób zaaranżować taras? Zainwestuj w dodatkowe zabezpieczenie, które będzie nie tylko funkcjonalną osłoną, ale też oryginalną ozdobą. Wyjaśniamy, jak wygląda i jak sprawdza się pergola tarasowa wolnostojąca! Parasole lub markizy wydają Ci się mało praktyczne, a może po prostu Ci się nie podobają? Postaw na modne, oryginalne rozwiązanie, które cieszy się coraz […]

14.08.2021

Jakie właściwości powinien mieć materiał na pergolę?

Wszelkie instalacje ogrodowe muszą być nie tylko funkcjonalne i estetyczne, ale przede wszystkim wytrzymałe. Na co trzeba szczególnie zwrócić uwagę? Omawiamy, jakie właściwości powinien mieć materiał na pergolę! Zmienne warunki atmosferyczne oraz inne czynniki zewnętrzne mają szkodliwy wpływ na stan architektury ogrodowej. Jeśli konstrukcje tego typu mają przez długi czas bez zarzutu spełniać swoją rolę […]

Darmowa wycena