Data: 25.06.2019

Zadaszenie tarasu – sprawdź, co najlepiej się sprawdza!

Zadaszenie tarasu

Zadaszenie tarasu jest niezwykle ważnym elementem ogrodowej architektury. Nie tylko chroni przed nadmiernym słońcem, deszczem, spadającymi liśćmi czy innymi organicznymi zanieczyszczeniami, ale także pozwala stworzyć przytulną atmosferę. Na takiej konstrukcji można również zawiesić dodatkowe oświetlenie, wyhodować pnące rośliny i zaprojektować inne ciekawe kompozycje. To piękne zwieńczenie tarasu, które może odmienić wygląd całej przydomowej przestrzeni.

Współcześnie ten element wyposażenia da się wykonać na najróżniejsze sposoby. Zadaszenie tarasu może być materiałowe, drewniane, poliwęglanowe itp. Wszystko zależy od Twojej fantazji! Poszczególne modele lepiej sprawdzają się w innych warunkach czy aranżacjach, ale wszystkie są odpowiednio dostosowane do pełnionego zadania. Najważniejsze to wybrać je mając na uwadze swoje potrzeby i oczekiwania, dopasować je do stylu, w którym urządzony jest ogród, a także panujących warunków.

Stelaże z rozpiętymi markizetami mają jednak zupełnie inną funkcjonalność niż stabilne zadaszenie tarasu z poliwęglanu. Najrozsądniej jest poznać wszystkie dostępne opcje, a potem z pełną świadomością zdecydować, która z nich najlepiej się sprawdzi. Na co zwrócić uwagę, by wybrać nie tylko piękne, ale też użyteczne oraz wytrzymałe zadaszenie tarasu?

Zadaszenia tarasów

Zadaszenia tarasów dostępne w systemysurma.pl są wykonane z wykorzystaniem wielu różnych materiałów oraz tworzyw. Nasza szeroka oferta zadowoli nawet osoby z nawet najbardziej wymagającą wizją. Proponujemy zarówno piękne, jak i funkcjonalne rozwiązania.

Szczególnie wdzięczne są zadaszenia tarasów skonstruowane z tkanin. Wbrew pozorom wcale nie muszą być tylko zwiewne i delikatne. Grube płótno, dodatkowo zabezpieczone specjalnymi impregnatami, jest odporne na najbardziej niekorzystne warunki atmosferyczne.

Nieco bardziej romantyczne warianty, z rozpiętymi markizetami, tiulem czy innymi osłonami tworzą zachwycający klimat, ale nadają się jedynie na słoneczne dni. Plusem materiałowych zadaszeń tarasów jest ogromna łatwość w ich zakładaniu i zdejmowaniu. W razie gorszej pogody lub po zakończeniu sezonu bez trudu można je przechować w domu.

Bardzo popularnym typem zadaszenia tarasu są markizy. Solidna konstrukcja chroni przed słońcem i deszczem, a przy tym nie wygląda przytłaczająco. Nie wymaga także żadnych elementów wspierających, nie zajmuje więc wiele miejsca. Szeroki wybór wzorów materiału umożliwia stworzenie wyjątkowej aranżacji, zarówno w nowoczesnym, jak i retro stylu. W razie niesprzyjających warunków wystarczy je zwinąć. Modele sterowane elektrycznie są dodatkowo niezwykle wygodne w użytkowaniu.

Nowoczesne zadaszenie tarasu

Nowoczesne zadaszenie tarasu często wykonuje się z drewna. Różne gatunki i odcienie pozwalają stworzyć wymarzoną aranżację. Proste, rustykalne konstrukcje są niezwykle modne i eleganckie. Wyglądają bardzo naturalnie, więc świetnie komponują się z roślinnością. Gdy obrosną bluszczem lub pnącymi różami, stworzą zachwycającą kompozycję. Są przy tym bardzo trwałe – zabezpieczone impregnatem do drewna na długo zachowają piękny wygląd.

Nowoczesne zadaszenie tarasu z poliwęglanu w połączeniu z metalem lub drewnem zadowoli miłośników minimalizmu oraz ciekawych, artystycznych form. To lekkie, przejrzyste, ale wytrzymałe tworzywo zapewnia zadaszenie, ale nie zaciemnia powierzchni tarasu. Mleczny poliwęglan rozproszy promienie słoneczne, wiec zapewni ochronę przed nadmiernym nagrzewaniem się. Zadaszenie tarasu z poliwęglanu jest zdaniem wielu lepszą wersją szklanych tafli, które są bardzo ciężkie, a także łatwo mogą ulec zniszczeniu.

Zapoznaj się z szeroką ofertą systemysurma.pl i wybierz najlepsze rozwiązanie do swojego ogrodu! Niezależnie od tego, czy marzy Ci się stała konstrukcja, czy zadaszenie tarasu rozsuwane – z pewnością znajdziesz coś dla siebie! Już dziś stwórz wyjątkowe, piękne i wygodne miejsce przy swoim domu!

Podobne posty

Nowoczesna pergola tarasowa
06.07.2022

Nowoczesna pergola tarasowa – co musisz o niej wiedzieć?

Lubisz wypoczywać na świeżym powietrzu? Dzięki dodatkowym instalacjom przy domu lub w ogrodzie możesz zagwarantować sobie pełny komfort niezależnie od aktualnych warunków. Nowoczesna pergola tarasowa pozwala stworzyć idealne miejsce do relaksu. Podpowiadamy, co musisz o niej wiedzieć! Architektura ogrodowa może być czymś więcej niż tylko osłoną przed wiatrem, słońcem, deszczem i wzrokiem sąsiadów. Współcześnie wybrane […]

24.03.2022

Ile kosztują rolety do pergoli?

Chcesz zabezpieczyć swoją pergolę przed wiatrem, słońcem i spojrzeniami sąsiadów? Niezwykle funkcjonalne są specjalne osłony zewnętrzne. Zastanawiasz się nad ich zakupem? Przybliżamy, ile kosztują rolety do pergoli! Wielu osobom wydaje się, że osłony i inne dodatki do architektury ogrodowej są dość kosztowne. Masz wątpliwości, czy rzeczywiście tak jest albo co to właściwie oznacza? Chcesz wiedzieć, […]

05.07.2021

Refleksol do pergoli – czym jest?

Architekturę ogrodową warto wyposażyć w taki sposób, by była jak najbardziej estetyczna i praktyczna. Niezwykle przydatne są wszelkie dodatki, które maksymalnie zwiększają komfort wypoczynku. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań są specjalne osłony boczne. Wyjaśniamy czym jest refleksol do pergoli! Relaks w ogrodzie czasami może zostać zakłócony przez różne czynniki zewnętrze, np. wiatr, chłód czy ciekawskie spojrzenia […]

Zobacz więcej
BLACK WEEKS! -15% oraz dodatkowe -10% rabatu na pergole tarasowe!
Darmowa wycena