Data: 21.06.2019

Ogród zimowy – jak stworzyć tę niezwykłą aranżację w swoim ogrodzie?

Ogród zimowy, altana, oranżeria i inne wyrafinowane elementy architektoniczne kojarzą się z pięknymi posiadłościami bogatej arystokracji. Współcześnie nie trzeba być jednak bardzo zamożnym, by móc wybudować sobie taką zachwycającą aranżację. Wyjaśniamy jak najlepiej zaplanować wykonanie ogrodu zimowego i ile może to kosztować!

Najważniejsze, by ogród zimowy był dobrze dopasowany do stylu, w jakim zaprojektowany jest dom. Nie musi bezpośrednio do niego nawiązywać – czasem połączenia na zasadzie kontrastu mogą wypaść niezwykle intrygująco. Taka przybudówka może także przyjąć zupełnie różne oblicza – eleganckie, w stylu retro, modnie minimalistyczne lub bardzo nowoczesne, z artystycznym zacięciem. Jak najłatwiej jednak zrealizować budowę ogrodu zimowego?

Ogród zimowy na tarasie – prosta, a efektowna zabudowa

Zdecydowanie najprościej jest zaaranżować ogród zimowy na tarasie. Odpowiednio zaplanowana zabudowa zupełnie odmieni jego wygląd i nada mu nowego, eleganckiego charakteru. Wkomponowanie ścian oraz dachu ze szklanych lub poliwęglanowych tafli to najprostszy i względnie najtańszy sposób na stworzenie ogrodu zimowego. Takie dodatkowe zabezpieczenie tarasu nie tylko podnosi jego walory estetyczne, ale także pozwala stworzyć warunki bardziej przyjazne i przytulne warunki. Dzięki takiej zabudowie można spędzać w nim czas nawet podczas deszczu czy innych niekorzystnych zjawisk atmosferycznych. Przyroda jest piękna nie tylko w słoneczny, bezwietrzny dzień!

Ogród zimowy na tarasie to także świetne miejsce do uprawiania ziół i roślin ozdobnych. Bez problemu zapewni się im tam odpowiednie warunki, a przy tym nie będą tak narażone na np. szkodniki czy gwałtowne burze. Co więcej, tak jak wskazuje sama nazwa, pozwalają nacieszyć się zielenią niezależnie od pory roku!

Ogród zimowy – ceny wykonania

Cena ogrodu zimowego jest zależna od wielu czynników. Logicznym jest, że zabudowanie tarasu będzie tańsze od postawienia takiej konstrukcji od podstaw. Także metraż planowanej budowy przekłada się na jej wartość. Ogromny wpływ ma również wybór materiałów. Niższy kosztorys otrzyma się przy projekcie z drewna i poliwęglanu, a wyższy przy żeliwnym stelażu ze szkłem. Bardziej skomplikowane bryły też z pewnością będą wiązać się z większą sumą na rachunku. Systemysurma.pl oferują jednak profesjonalną pomoc w wyborze najlepszej opcji, bezpłatne pomiary, a także realizację w konkurencyjnej cenie!

Ceny ogrodów zimowych mogą wynosić od tysiąca do nawet czterech tysięcy złotych. Nie ma sensu przepłacać, gdy często da się wykonać ten sam lub podobny projekt wiele niższym kosztem. Wybierz pomoc profesjonalistów, którzy udzielą Ci porad, odpowiedzą na wszystkie pytania i rozwieją wszelkie wątpliwości. Być może wykorzystanie innych materiałów lub nieco inna bryła pozwoli Ci sporo zaoszczędzić!

Ogród zimowy z poliwęglanu – ekonomicznie i trwale

Świetnym, ekonomicznym odpowiednikiem drogiej, szklanej konstrukcji będzie ogród zimowy z poliwęglanu. To przejrzyste tworzywo sztuczne jest o wiele lżejsze, a przy tym bardziej wytrzymałe od szkła. Co więcej, tafle w mlecznym odcieniu lub powleczone specjalną emulsją refleksyjną skutecznie zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu się wnętrza.

Ogród zimowy z poliwęglanu będzie prezentował się równie pięknie, a przy tym koszty jego wybudowania są znacznie niższe. To nowoczesne rozwiązanie pozwala na zaoszczędzenie dużej sumy pieniędzy. Jeśli więc od dawna myślałeś o postawieniu takiej konstrukcji w ogrodzie, ale obawiałeś się, że Cię nie stać – masz szansę zrealizować swoje marzenia!

Ogród zimowy to niezwykły element architektoniczny, który z pewnością stanie się jednym z Twoich ulubionych miejsc w domu. Niedużym nakładem finansowym możesz stworzyć własny magiczny zakątek. Nie czekaj dłużej i umów się z nami na darmowy pomiar!

Podobne posty

20.09.2021

Mocowanie pergoli do elewacji

Chcesz zainstalować pergolę tarasową, ale nie wiesz, w jaki sposób ją zamontować? Konstrukcja tego typu może być wolnostojąca lub przyścienna. Wyjaśniamy, jak wygląda mocowanie pergoli do elewacji i kiedy można je wykonać! W ostatnich latach bardzo modne stały się instalacje stanowiące integralną część domu i tarasu. Zastanawiasz się, jak się je montuje oraz kiedy warto […]

20.04.2021

Pergola – idealne zadaszenie tarasu

Taras pozwala wygodnie spędzać wolny czas na świeżym powietrzu. Jeśli odpowiednio się go zabezpieczy, można z niego korzystać niezależnie od pogody czy nawet pory roku. Jak najlepiej stworzyć taką aranżację? Wyjaśniamy, dlaczego pergola jest idealnym zadaszeniem tarasu! Ostre słońce, wiatr czy deszcz wcale nie muszą psuć wypoczynku w ogrodzie. Wystarczy zainwestować w prostą instalację, by […]

31.12.2022

Gdzie kupić pergole tarasowe?

Dodatkowe zadaszenie jest niezwykle praktyczne, a do tego ciekawie się prezentuje. Jego zakup powinien być przemyślany, ponieważ jest to dość kosztowne rozwiązanie. Chcesz postawić taką konstrukcję przy swoim domu, ale nie wiesz, gdzie kupić pergole tarasowe? Radzimy, jak znaleźć najlepszą ofertę! Profesjonalnie wykonana architektura ogrodowa nie należy do najtańszych, ale jak najbardziej warto zainwestować w […]

Zobacz więcej
BLACK WEEKS! -15% oraz dodatkowe -10% rabatu na pergole tarasowe!
Darmowa wycena