Data: 29.09.2021

Zablokowana roleta SCREEN – jak ją naprawić?

Osłony wewnętrzne i zewnętrzne są często użytkowane, co naraża je na różne usterki czy awarie. Zorientowałeś się, że materiał nie chce się ani zwinąć, ani rozwinąć? Podpowiadamy, co robić, gdy problemem jest zablokowana roleta SCREEN!

Nawet jeśli nie jest się typem majsterkowicza, czasami można z powodzeniem samodzielnie przywrócić niedziałającą osłonę okienną do sprawności. W razie jakichkolwiek kłopotów warto najpierw spróbować im zaradzić na własną rękę. Dowiedz się, co zrobić, gdy zablokowana roleta SCREEN ani drgnie!

Zablokowana roleta SCREEN – co robić?

Zablokowana roleta SCREEN to duży problem. Niezależnie od tego, w jakiej pozycji się zatrzyma, staje się nieprzydatna lub stanowi nawet pewnego rodzaju niedogodność. Jeśli jest rozwinięta, dodatkowo jest bardziej narażona na uszkodzenia – nie uda się jej zwinąć, gdy np. zerwie się silny wiatr. Przez to może zostać zupełnie zniszczona. Z tego względu powinno się szybko zareagować, gdy tylko się zauważy, że coś jest nie tak.

Wiele osób nie ma jednak pojęcia, jak naprawić zablokowaną roletę SCREEN. Przede wszystkim należy dokładnie obejrzeć osłonę, by znaleźć przyczynę usterki. Czasami jest prozaiczna, a winowajcą jest np. liść czy mała gałązka. Jeśli nic z zewnątrz nie wzbudza wątpliwości, dobrze jest rozłożyć skrzynkę do której zwija się materiał i przyjrzeć się jej wnętrzu. Może się okazać, że jakaś część mechanizmu zwijającego jest uszkodzona lub nieco się odgięła/przesunęła, np. przez wiatr lub nieopatrzne szarpnięcie materiału przez dziecko.

Kiedy znajdzie się element, który jest ewidentnie zepsuty i musi zostać wymieniony, najrozsądniej jest skontaktować się z producentem osłony. Powinien dosłać pocztą część wymienną wraz ze szczegółową instrukcją demontażu i montażu, a w razie potrzeby przysłać na miejsce fachowca, który pomoże ją przełożyć.

Na co uważać podczas naprawiania zablokowanej rolety SCREEN?

Podczas naprawiania zablokowanej rolety SCREEN powinno się szczególnie uważać na to, by jej bardziej nie uszkodzić. Absolutnie nie wolno na siłę ciągnąć za materiał – w ten sposób można jedynie rozedrzeć lub zniekształcić tkaninę albo zniszczyć elementy mechanizmu. W przypadku systemów zautomatyzowanych trzeba też zwrócić uwagę na to, że są podłączone do zasilania. Nie można więc operować przy nich np. podczas deszczu.

Jeśli nie ma się pojęcia, co robić, nie ma sensu eksperymentować. Kiedy ma się wrażenie, że problem jest bardziej skomplikowany, rozsądniej jest poddać się i od razu zwrócić do producenta. Szybko otrzyma się dokładną instrukcję albo szansę na umówienie się z fachowcem, który od ręki naprawi zablokowaną roletę SCREEN.

Co zrobić, gdy nie da się naprawić zablokowanej rolety SCREEN?

Samodzielne próby naprawy zablokowanej rolety SCREEN nic nie dały, a może sprawiły, że nie da się już nic zrobić? Jeśli nie można skorzystać z pomocy producenta (np. nie zna się go lub zakończył działalność), pozostaje tylko zainwestować w nową instalację.

Najrozsądniej jest zamówić rolety SCREEN na wymiar, tak by były idealnie dopasowane i bez problemu zastąpiły stare osłony. Tym razem warto jednak zdecydować się na modele wykonane z materiałów najwyższej jakości, objęte gwarancją. Są z reguły bardziej wytrzymałe, dlatego przez wiele lat nie będą sprawiać żadnych kłopotów.

Zablokowana roleta SCREEN okazała się być trwale uszkodzona? Zainwestuj w nową, nieawaryjną osłonę z odpornym mechanizmem. Sprawdź ofertę systemysurma.pl, by znaleźć idealną roletę zewnętrzną na pergolę, taras, balkon itp.!

Podobne posty

02.11.2022

Jak ozdobić pergolę?

Urokliwe miejsce do wypoczynku na świeżym powietrzu pozwala w pełni się zrelaksować i zregenerować. Zastanawiasz się, w jaki sposób zaaranżować swój azyl w ogrodzie lub na tarasie? Podstawą wielu modnych projektów jest zadaszenie, które otwiera wiele ciekawych możliwości. Podpowiadamy, jak ozdobić pergolę! W ostatnich latach dużym powodzeniem cieszą się oryginalnie zaprojektowane przestrzenie – nie tylko […]

17.05.2021

Pergola ogrodowa – drewniana czy aluminiowa?

Mała architektura ogrodowa może być wykonana z różnych materiałów. Przy wyborze takiej konstrukcji powinno się kierować nie tylko estetyką, ale też funkcjonalnością. Instalacje całoroczne muszą być odporne na promieniowanie UV, wysokie i niskie temperatury, opady oraz szereg innych szkodliwych czynników. Wyjaśniamy, która pergola ogrodowa lepiej się sprawdzi – drewniana czy aluminiowa! Instalacje stanowiące stały element […]

14.09.2021

Pergola systemowa – co to jest?

Szukasz wyjątkowego sposobu na zagospodarowanie przestrzeni przy domu? A może potrzebujesz dodatkowego zadaszenia na tarasie? Wyjaśniamy, czym jest pergola systemowa oraz dlaczego warto się na nią zdecydować! Często warunki atmosferyczne utrudniają spokojny wypoczynek na zewnątrz. Właśnie zastanawiasz się, jak stworzyć przytulne, funkcjonalne oraz estetyczne miejsce do relaksu na świeżym powietrzu? Dowiedz się, czym jest pergola […]

Zobacz więcej
BLACK WEEKS! -15% oraz dodatkowe -10% rabatu na pergole tarasowe!
Darmowa wycena