Data: 03.04.2024

Pergole do domu weselnego – sprawdź, co jest teraz w modzie

Ślub i wesele są dla wielu jednymi z najważniejszych wydarzeń w życiu. Takim momentom potrzebna jest odpowiednia oprawa. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się przyjęcia, które w całości lub chociaż częściowo odbywają się na świeżym powietrzu. Wtedy przydają się specjalne konstrukcje z zadaszeniem. Podpowiadamy, jakie pergole do domu weselnego najlepiej sprawdzają się w praktyce!

Pergola do domu i sali weselnej

Pergola do domu i sali weselnej to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie, które znacznie zwiększa atrakcyjność miejsca. Dzięki takiej konstrukcji zdobywa się wiele dodatkowej przestrzeni na zewnątrz. Estetyczna aranżacja doskonale sprawdzi się jako dodatek do tarasu, który chroni przed deszczem i ostrym słońcem, a po dodaniu przesłon bocznych, także przed wiatrem i chłodem. Jak najbardziej można wykorzystać ją także w formie wolnostojącej, przez co stanie się czymś w rodzaju efektownej altany.

Od jakiegoś czasu mocno utrzymującym się trendem ślubnym jest zwrot w stronę natury. Niezwykle popularne są wesela w takich stylach, jak np. boho, eko czy rustykalny. Wiele osób decyduje się też na przyjęcie odbywające się na zewnątrz, najlepiej w otoczeniu zieleni. Jeśli prowadzisz obiekt z dostępem do dużego ogrodu, pergola będzie idealnym rozwiązaniem. Dzięki niej możesz zapewnić gościom miejsce odpowiednio dostosowane do m.in. spożywania posiłków, tańca czy sesji fotograficznej. Jeśli przy okazji zadbasz o estetyczne dekoracje oraz praktyczne dodatki (np. oświetlenie LED, promienniki ciepła), stworzysz niezwykle praktyczne, funkcjonalne udogodnienie.

Zalety montażu pergoli

Montaż pergoli do domu weselnego ma wiele wymiernych zalet. Przede wszystkim taka konstrukcja pozwala urozmaicić ofertę, przez co skuteczniej zainteresuje potencjalnych klientów. Sama w sobie tworzy dodatkowe miejsce użytkowe, a jednocześnie efektownie ozdabia budynek i/lub ogród. Pięknie urządzona i udekorowana przykuje uwagę osób przeglądających różne oferty i może być elementem, który przeważy o wyborze. W zależności od wielkości zadaszenia można zorganizować część czy całość przyjęcia albo inne atrakcje.

Pergola jest przy tym zdecydowanie bardziej opłacalnym rozwiązaniem niż np. markiza czy stoliki/ławy z parasolami. Solidna konstrukcja jest wyjątkowo odporna na zjawiska atmosferyczne i szkodliwe czynniki zewnętrzne, m.in. promieniowanie UV czy wilgoć. Jeśli jest wykonana z materiałów wysokiej jakości, przez wiele lat zachowuje swoją funkcjonalność i estetyczny wygląd.

Świetnym przykładem pergoli do domu weselnego jest model Portofino. Prosta konstrukcja stanowi doskonałą bazę dla różnych aranżacji, np. z roślin i kwiatów, girland czy sznurów lampek. Skośny, zwijany dach (sterowany zdalnie) jest wykonany z wysokiej jakości trójwarstwowej, wodoodpornej tkaniny. Nie tylko wygląda niezwykle elegancko, ale też skutecznie chroni gości i wystrój przed nagłą zmianą pogody. Jeśli dodatkowo założy się rolety screen w roli przesłon bocznych, będą stanowić zabezpieczenie przed wiatrem, chłodem i spojrzeniami osób z zewnątrz. Stworzą wyjątkowo przyjazną, intymną atmosferę, stosowną na tak ważne, rodzinne wydarzenie.

Na co warto postawić?

Planując zakup pergoli do salki weselnej najlepiej zdecydować się na profesjonalną konstrukcję, wykonaną na zamówienie u producenta z wieloletnim doświadczeniem. Bardzo ważne jest, by firma zapewniała indywidualne podejście i umożliwiała personalizację projektu. Wtedy ma się pewność, że będzie pod każdym wzglądem przystosowany do konkretnych warunków i oczekiwań.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą produktów Surma. W naszym katalogu dostępny jest opisany wcześniej model Portofino oraz inne warianty, które możemy odpowiednio zmodyfikować. Gwarantujemy pełne wsparcie zarówno w zakresie doboru projektu, jak i montażu (wraz z przygotowaniem podłoża) czy serwisem gotowej konstrukcji. Zaproponuj swoim gościom wyjątkowe warunki, stawiając przy swoim domu weselnym piękną pergolę!

Podobne posty

20.09.2021

Mocowanie pergoli do elewacji

Chcesz zainstalować pergolę tarasową, ale nie wiesz, w jaki sposób ją zamontować? Konstrukcja tego typu może być wolnostojąca lub przyścienna. Wyjaśniamy, jak wygląda mocowanie pergoli do elewacji i kiedy można je wykonać! W ostatnich latach bardzo modne stały się instalacje stanowiące integralną część domu i tarasu. Zastanawiasz się, jak się je montuje oraz kiedy warto […]

22.03.2024

Pergole do bazy noclegowej – na co postawić?

Bazy noclegowe powinny oferować komfortowe warunki do wypoczynku. Warto zadbać nie tylko o wyposażenie pokoi, ale też dodatkową infrastrukturę w otoczeniu, która znacznie uprzyjemnia pobyt. Wiele gości szczególnie lubi przebywać na zewnątrz, np. z filiżanką kawy, kieliszkiem wina, czymś do jedzenia czy dobrą książką. Jak zaaranżować takie miejsce? Podpowiadamy, jakie są najlepsze pergole do bazy […]

05.06.2021

Pergola tarasowa przyścienna – to musisz wiedzieć

Przydomową przestrzeń można zagospodarować na wiele sposobów, tak by stała się idealnym miejscem do wypoczynku. Zastanawiasz się, czy pergola tarasowa przyścienna to dobry wybór? Omawiamy, co warto o niej wiedzieć! Instalacje ogrodowe są dostępne w różnych wariantach, dlatego z ich pomocą można tworzyć rozmaite aranżacje. Z powodzeniem mogą stanowić odrębne konstrukcje lub jedynie uzupełniać istniejące […]

Zobacz więcej
Dotacje na pergole dla branży HoReCa!
Darmowa wycena