Data: 03.07.2019

Taras zadaszony – wybierz stylowe schronienie przed słońcem!

Taras zadaszony – modny i wygodny

Taras jest wyjątkowym miejscem w przestrzeni przydomowej. Często spędza się na nim czas wolny w towarzystwie rodziny oraz bliskich, korzystając z pięknej pogody. Niestety  warunki atmosferyczne nie zawsze sprzyjają tej formie relaksu. Sprytnie wkomponowane okrycie może jednak rozwiązać ten problem! Wyjaśniamy, dlaczego warto zdecydować się na taras zadaszony!

Latem często nawet deszczowe dni są bardzo przyjemne i ciepłe – szczególnie, gdy opady przychodzą po fali gorąca. Z kolei w czasie upałów przebywając na zewnątrz koniecznie należy zabezpieczyć się przed nadmiernym nasłonecznieniem. Rozwiązanie w obu tych sytuacjach zapewnia taras zadaszony. Jak najlepiej go zaaranżować?

Dlaczego warto zdecydować się na taras zadaszony?

Spędzanie czasu wolnego w przydomowym ogrodzie jest jedną z najprzyjemniejszych form wypoczynku. Niezależnie od tego, czy dopiero planuje się budowę, czy jest się już w posiadaniu tarasu, warto rozważyć zamontowanie zadaszenia. Nie tylko jest ochroną przed deszczem i nadmiernym nasłonecznieniem, ale także porządkuje przestrzeń, tworząc intymny, przytulny zakątek.

Jeśli wybierze się taras zadaszony wsparty na drewnianym lub metalowym stelażu, można go dodatkowo potraktować jako podstawę do stworzenia kompozycji z wykorzystaniem pnących roślin, dodatkowego oświetlenia itp. Tak wykonana aranżacja wygląda niezwykle klimatycznie i nastrojowo. W takim miejscu z przyjemnością można schować się przed zgiełkiem zewnętrznego świata, nie tracąc przy tym kontaktu z naturą.

Wiele osób rezygnuje z zadaszenia, w obawie przed tym, że konstrukcja odetnie dostęp światła do sąsiadujących pomieszczeń wewnątrz domu. W takiej sytuacji również da się znaleźć rozwiązanie – wystarczy zastosować tafle ze szła lub poliwęglanu. Sprytnie zaprojektowany taras zadaszony będzie pod każdym względem doskonale sprawować się na co dzień.

Z jakich materiałów wykonać taras zadaszony?

Bardzo ważną kwestią jest dobór tworzyw i materiałów, z których wykona się taras zadaszony. Ma to wpływ na jego wygląd, funkcjonalność, a także ostateczne koszty realizacji. Najważniejsze jest, by mieć świadomość, do jakich warunków należy go dostosować, np. przybudówki wychodzące na południe powinny być szczególnie zabezpieczone przed słońcem itp. Dokładne przemyślenie tego, jakie oczekiwania ma spełniać taras zadaszony, pomoże w wyborze odpowiednich materiałów budowlanych.

Równie dobrze sprawdzają się betonowe i stalowe stelaże ze szklanymi taflami, jak te wykonane z drewna i materiału. Wbrew pozorom zadaszenie zrobione z odpowiednio dostosowanej tkaniny także świetnie się sprawdzi, a przy tym będzie o wiele tańszym i wygodniejszym rozwiązaniem. Najlepszym pomysłem jest jednak skonsultowanie swoich planów ze specjalistami. W Systemysurma.pl doradzimy Ci, na co się zdecydować, a także wykonamy pomiary za darmo!

Taras zadaszony przy domu – najmodniejsze projekty

Obecne trendy sprzyjają tworzeniu niedrogich, a efektownych aranżacji. Taras zadaszony przy domu wcale nie musi wiązać się z dużymi wydatkami. W ostatnich latach szczególnie modne są surowe, naturalne materiały i kompozycje w rustykalnym stylu. Prosta, drewniana podstawa z płachtą tkaniny lub taflami z poliwęglanu prezentuje się bardzo minimalistycznie, ale po dodaniu odpowiednich dodatków będzie przypominać projekty najmodniejszych architektów. Wkomponowanie roślinności, świateł i dopasowanych mebli pozwoli Ci niedużym kosztem stworzyć naprawdę piękne miejsce.

Taras zadaszony przy domu może zupełnie odmienić wygląd Twojego ogrodu. W Systemysurma.pl doradzimy Ci, jak najlepiej go zaprojektować i wykonać, oferując przy tym konkurencyjne ceny za realizację. Możesz się zaskoczyć, jak niedużym kosztem da się wybudować taką konstrukcję!

Taras zadaszony to niezwykła wygoda. Jeśli chcesz w komfortowy sposób spędzać czas wolny w swoim ogrodzie, zdecyduj się na budowę tej prostej przybudówki. Z pewnością wkrótce stanie się to Twoje ulubione miejsce na relaks!

Podobne posty

22.05.2021

Doskonały sposób na upał – pergola tarasowa

Latem podczas odpoczynku na świeżym powietrzu często ma się ochotę znaleźć nieco wytchnienia w przyjemnie chłodnym cieniu. Parasole czy markizy dość skutecznie chronią przed ostrymi promieniami słonecznymi, ale coraz większą popularnością cieszą się specjalne konstrukcje z zadaszeniem. Wyjaśniamy, dlaczego pergola tarasowa to doskonały sposób na upał! Nadmierna ekspozycja słoneczna jest nie tylko nieprzyjemna, ale może […]

25.06.2019

Zadaszenie tarasu – sprawdź, co najlepiej się sprawdza!

Zadaszenie tarasu Zadaszenie tarasu jest niezwykle ważnym elementem ogrodowej architektury. Nie tylko chroni przed nadmiernym słońcem, deszczem, spadającymi liśćmi czy innymi organicznymi zanieczyszczeniami, ale także pozwala stworzyć przytulną atmosferę. Na takiej konstrukcji można również zawiesić dodatkowe oświetlenie, wyhodować pnące rośliny i zaprojektować inne ciekawe kompozycje. To piękne zwieńczenie tarasu, które może odmienić wygląd całej przydomowej […]

16.10.2021

Pergola tarasowa wolnostojąca

Chcesz w ciekawy sposób zaaranżować taras? Zainwestuj w dodatkowe zabezpieczenie, które będzie nie tylko funkcjonalną osłoną, ale też oryginalną ozdobą. Wyjaśniamy, jak wygląda i jak sprawdza się pergola tarasowa wolnostojąca! Parasole lub markizy wydają Ci się mało praktyczne, a może po prostu Ci się nie podobają? Postaw na modne, oryginalne rozwiązanie, które cieszy się coraz […]

Darmowa wycena