Data: 18.03.2021

Rolety Screen – skuteczna ochrona przed wiatrem

Nawet najprzyjemniejszy dzień w ogrodzie może zepsuć wiatr przyprawiający o gęsią skórkę, rozrzucający włosy i porywający ubrania. Chcesz móc w pełni relaksować się na świeżym powietrzu? Przedstawiamy rolety Screen, które są skuteczną ochroną przed wiatrem!

Aby wypoczynek na zewnątrz był jak najbardziej komfortowy, warto zaaranżować sobie do niego odpowiednie warunki. Często konieczne jest zabezpieczenie nie tylko przed opadami, słońcem czy wzrokiem osób trzecich, ale też przed wiatrem. Dowiedz się, jak działają rolety Screen i gdzie można je zastosować!

Rolety Screen – co to takiego?

Rolety Screen to funkcjonalne osłony zewnętrzne, które mogą być uzupełnieniem pergoli tarasowej lub innych konstrukcji. Są wykonane z wytrzymałego materiału, który jest odporny na silne podmuchy wiatru i promieniowanie UV.  Montuje się je na prowadnicach, dlatego równomiernie się rozwijają, szczelnie osłaniając daną przestrzeń. Zwykle da się nimi sterować ręcznie lub automatycznie – dzięki wygodnym i łatwym w obsłudze napędom.

Ogromną zaletą rolet Screen jest to, że są nie tylko funkcjonalne, ale zarazem wyjątkowo estetyczne. Ich zastosowanie dodatkowo urozmaica przydomową aranżację. Dzięki nim można w pełni komfortowo wypoczywać w swoim ogrodzie lub zapewnić optymalne warunki swoim klientom, np. kawiarni, restauracji, baru czy hotelu.

Jak działają rolety Screen?

Wiele osób zastanawia się, jak działają rolety Screen. Przypominają osłony okienne, ale ich funkcjonalność jest o wiele szersza. Doskonale zabezpieczają przed wiatrem, dlatego pozwalają spędzać czas na zewnątrz nawet wtedy, gdy warunki atmosferyczne nie do końca temu sprzyjają. Skutecznie chronią przed chłodem oraz silniejszymi podmuchami wiatru, więc pozwalają się całkowicie odprężyć.

Przy tym rolety Screen oczywiście blokują promienie słoneczne. Dają wytchnienie w upale oraz zabezpieczają skórę przed rażącym światłem i szkodliwym działaniem promieniowania UV. W ten sposób skutecznie nie dopuszczają do nadmiernego nagrzewania się tarasu/pergoli.

Dzięki roletom Screen da się również skryć się przed wzrokiem ciekawskich sąsiadów. Jeśli ma się ochotę na chwilę prywatności, wystarczy się zasłonić. Po tym można bez skrępowania np. uciąć sobie drzemkę, porozmawiać na ważne tematy z bliską osobą czy powygłupiać się ze znajomymi.

Co ciekawe, rolety Screen doskonale pełnią też rolę zabezpieczenia przed owadami. Miły wieczór łatwo mogą zepsuć natrętne komary i inne insekty ciągnące do światła. Po opuszczeniu osłon nie dostaną się do środka, dlatego można spokojnie korzystać z uroków lata.

Gdzie najlepiej sprawdzają się rolety Screen?

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o tym, gdzie najlepiej sprawdzają się rolety Screen. Osłony tego typu można założyć m.in. na pergolach, balkonach, loggiach czy tarasach. Są niezwykle przydatne przy domach prywatnych, ale też przy biurowcach, lokalach gastronomicznych, ośrodkach wypoczynkowych itp. Ciekawie się prezentują, gwarantują spokojny wypoczynek, a do tego są proste w obsłudze.

Rolety Screen powinny jednak być wykonane z materiałów dobrego gatunku i montowane z napędami najwyższej jakości. Tylko wtedy są odporne na silne podmuchy wiatru oraz inne szkodliwe czynniki zewnętrzne. Dzięki temu są nieawaryjne i na długi czas zachowują idealną kondycję.

Rolety Screen to świetne zabezpieczenie przed wiatrem oraz innymi niedogodnościami. Masz ochotę na absolutny, nie zakłócony przez nic relaks? Zapoznaj się z ofertą Surma.co i wybierz idealny model!

Podobne posty

09.12.2022

Jak zabezpieczyć pergolę przed zimą?

Architektura ogrodowa jest narażona na szereg szkodliwych czynników zewnętrznych przez cały rok, ale szczególnie trudnym okresem jest sezon jesienno-zimowy. Mróz, wilgoć, opady śniegu i inne zagrożenia mają negatywny wpływ na kondycję konstrukcji wystawionych na świeżym powietrzu. Podpowiadamy, jak zabezpieczyć pergolę przed zimą! Postawiłeś na tarasie lub w ogrodzie dodatkowe zadaszenie? Na pewno zależy Ci na […]

Pergola aluminiowa z przesuwnym dachem
12.05.2021

Pergola aluminiowa z przesuwnym dachem

Pogoda często uniemożliwia Ci wypoczynek w ogrodzie? Nie musisz wcale przesiadywać w domu, nawet w chłodne, deszczowe czy bardzo upalne dni. Wyjaśniamy, dlaczego nowoczesna pergola aluminiowa z przesuwnym dachem może być rozwiązaniem właśnie dla Ciebie! Taras bez wątpienia pozwala przyjemniej odpoczywać na świeżym powietrzu. Jeśli dodatkowo się go wyposaży i zabezpieczy, staje się jeszcze bardziej […]

28.11.2022

Gdzie najlepiej postawić pergolę?

Chcesz zainwestować w oryginalną konstrukcję do ogrodu lub na taras, ale masz dylemat, jak ją zaaranżować? Dodatkowe zadaszenie pozwala stworzyć specjalne miejsce do wypoczynku, przy okazji wyróżniając je wizualnie, dlatego trzeba dobrze przemyśleć, gdzie je ulokować. Radzimy, gdzie najlepiej postawić pergolę! Nie masz pomysłu na to, w którym miejscu powinna znaleźć się wymarzona konstrukcja? W […]

Darmowa wycena