Data: 08.01.2024

Zadaszenie foodtrucka – na to warto postawić

Mobilne lokale gastronomiczne w ostatnich latach cieszą się ogromną popularnością. W ten sposób można łatwo zarabiać na sprzedaży jedzenia, bez konieczności utrzymywania nieruchomości. Foodtrucki cieszą się dużym powodzeniem na festiwalach i innych wydarzeniach, ale nie tylko. Posiadasz taki punkt i chcesz się wyróżnić spośród konkurencji? Postaw na nietypowe rozwiązanie. Dowiedz się, dlaczego zadaszenie foodtrucka to dobry pomysł i jak wybrać najlepszy wariant!

Pergola do foodtrucka – czyli co?

Pergola do foodtrucka to specjalna konstrukcja, która pełni rolę zadaszenia. Zwykle składa się z czterech (lub większej liczby) belek/słupków, podtrzymujących dach. Najczęściej jest wykonana z tworzywa sztucznego, drewna lub metalu. Z jej pomocą można stworzyć w pobliżu furgonetki wygodne miejsce do spożywania posiłków. Warto bowiem zadbać także o to, by klienci po zakupieniu jedzenia mieli gdzie usiąść. 

Chociaż w foodtruckach głównie sprzedaje się dania typu street food, które można bez problemu zjeść na stojąco, nie każdy będzie miał na to ochotę. Stolik z krzesłami albo ławeczki ustawione pod pergolą do foodtrucka przekonają każdego, kto woli spożywać posiłki w spokoju. Dzięki temu mogą wygodnie usiąść, a przy okazji skryć się w cieniu lub osłonić przed deszczem. 

Zalety pergoli do foodtrucka

Jakie są największe zalety pergoli do foodtrucka? Taki dodatek jest nie tylko niezwykle praktyczny, ale też estetyczny. Stawiając taką konstrukcję inwestuje się w rozwój swojego biznesu, ponieważ w odczuwalny sposób przyczynia się do zwiększenia sprzedaży. Dzięki niej można przede wszystkim:

  • wyróżnić się spośród konkurencji – estetyczna pergola postawiona w pobliżu foodtrucka od razu przykuwa wzrok. Jeśli dodatkowo się ją obranduje, ma się pewność, że przyciągnie uwagę większej liczby potencjalnych klientów. W ten sposób zwiększa się rozpoznawalność marki i wyraźnie zaznacza się jej obecność w przestrzeni publicznej;
  • skutecznie zachęcić klientów do zakupu jedzenia – wiele osób woli jeść w spokoju. Miejsce do siedzenia, w dodatku zadaszone, z pewnością zostanie chętniej wybrane przez miłośników fast foodu i street foodu, którzy mimo wszystko wolą chociaż na chwilę przysiąść podczas konsumpcji. Co więcej, jeśli klienci zostają na dłużej, wzrasta prawdopodobieństwo, że coś jeszcze dokupią albo np. zachęcą do tego znajomych;
  • dłużej sprzedawać jedzenie – zadaszenie pozwala obsługiwać klientów przez dłuższy czas, niezależnie od warunków atmosferycznych. Nagłe opady deszczu czy dokuczliwy upał wcale nie muszą zniechęcać do posiłku. Dzięki pergoli sprzedaż nie spada w dni, w których pogoda nie dopisuje, a także po zmroku, jeśli zamontuje się oświetlenie. Konstrukcja tego typu doskonale sprawdza się też wtedy, gdy furgonetka działa w jakimś miejscu na stałe;
  • zwiększyć satysfakcję klientów – po pysznym posiłku, spożytym w miłej atmosferze, klienci chętniej wystawią pozytywną opinię i polecą miejsce znajomym. Recenzje i oceny mają ogromny wpływ na sprzedaż, ponieważ współcześnie wiele osób zanim zamówi cokolwiek do jedzenia, najpierw sprawdza lokal w internecie.

Jedną z największych zalet pergoli do foodtrucka jest też jej opłacalność. Zakup jest jednorazowym wydatkiem, który przynosi wiele korzyści, w tym także finansowych. Może pomóc wyraźnie zwiększyć sprzedaż, co bezpośrednio przekłada się na zysk. 

Profesjonalnie wykonana konstrukcja z aluminium jest do tego zdecydowanie bardziej wytrzymała niż np. plastikowe stoliki i krzesła z parasolami. Dzięki temu postawienie takiego zadaszenia to inwestycja na wiele lat.

Warto również zwrócić uwagę na to, że na pergoli można zamontować szereg praktycznych dodatków. Oświetlenie LED, system audio, promienniki ciepła czy ścianki boczne (np. Rolety Screen) podnoszą komfort klientów i sprawiają, że będą często wracać.

Gdzie zamówić zadaszenie do foodtrucka?

Zastanawiasz się nad takim rozwiązaniem, ale nie wiesz, gdzie zamówić zadaszenie do foodtrucka? Wybierz producenta z wieloletnim doświadczeniem, który oferuje personalizowane konstrukcje najwyższej jakości.

W ofercie Surma dostępne są różnorodne modele pergoli, które doskonale uzupełnią foodtruck. Idealnym wariantem jest np. Palermo. Prosta bryła jest elegancko uniwersalna, dlatego bez problemu dopasuje się do identyfikacji wizualnej marki. Zwijane zadaszenie pozwala dostosować warunki w zależności od pogody. Przy tym jest wykonane z odpornej tkaniny, dlatego przez długi czas zachowuje swój wygląd oraz właściwości.

Nasz zespół doświadczonych specjalistów zapewni Ci wsparcie na każdym etapie realizacji zamówienia. Pomożemy dobrać idealne rozwiązanie, a następnie odpowiednio je dostosujemy. Zajmujemy się także wykonaniem pomiarów i przygotowaniem podłoża pod montaż. Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą. W razie pytań zachęcamy do kontaktu. Z przyjemnością wszystko wyjaśnimy i opowiemy o naszych produktach. Spraw, że nikt nie przejdzie obojętnie obok Twojej furgonetki – zainwestuj w praktyczne, estetyczne i niezawodne zadaszenie do foodtrucka!

Podobne posty

09.12.2022

Jak zabezpieczyć pergolę przed zimą?

Architektura ogrodowa jest narażona na szereg szkodliwych czynników zewnętrznych przez cały rok, ale szczególnie trudnym okresem jest sezon jesienno-zimowy. Mróz, wilgoć, opady śniegu i inne zagrożenia mają negatywny wpływ na kondycję konstrukcji wystawionych na świeżym powietrzu. Podpowiadamy, jak zabezpieczyć pergolę przed zimą! Postawiłeś na tarasie lub w ogrodzie dodatkowe zadaszenie? Na pewno zależy Ci na […]

19.12.2021

Ochrona tarasu przed wiatrem za pomocą pergoli

Wypoczynek na zewnątrz mogą zakłócić różne czynniki. Upał, nagłe opady, ale też silne podmuchy wiatru skutecznie przeszkadzają w relaksie. Szukasz sposobu na to, by jak najlepiej zabezpieczyć się przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi? Wyjaśniamy, jak wygląda ochrona tarasu przed wiatrem za pomocą pergoli! Parasole czy markizy skutecznie blokują promienie słońca czy deszcz, ale na tym kończy […]

28.01.2022

Jak wyczyścić rolety?

Zauważyłeś, że osłony zszarzały lub są po prostu brudne? Regularnie powinno się je odkurzać, a raz na jakiś czas konieczne jest pranie. Zasłony czy firany można po prostu wrzucić do pralki, ale trudności pojawiają się przy innych osłonach. Wyjaśniamy, jak wyczyścić rolety, by ich przypadkiem nie uszkodzić! Podczas sprzątania mieszkania warto pamiętać także o osłonach […]

Darmowa wycena