Data: 13.05.2021

Pergola przeciwdeszczowa – co to takiego?

Pergola przeciwdeszczowa – co to takiego?

Musiałeś kiedyś niechętnie opuścić taras, bo nagle zaczęło padać? Odpowiednie zabezpieczenie zapewni Ci optymalne warunki do wypoczynku niezależnie od pogody. Wyjaśniamy czym jest pergola przeciwdeszczowa i dlaczego warto ją zamontować!

W sezonie wiosenno-letnim przelotne opady potrafią niespodziewanie przerwać relaks na świeżym powietrzu. Dzięki dodatkowej ochronie można zupełnie się nimi nie przejmować. Dowiedz się, jak sprawdza się pergola przeciwdeszczowa i jak wybrać najlepszy model!

Pergola przeciwdeszczowa – co to jest?

Pergola to jedna z najpopularniejszych konstrukcji zaliczanych do tzw. architektury ogrodowej. Instalacja jest stelażem składającym się z dwóch rzędów słupów oraz zadaszenia. Może stać samodzielnie, ale zazwyczaj jest dodatkiem do tarasu. Tworzy idealną przestrzeń do wypoczynku, ponieważ zapewnia ochronę przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Do tego ciekawie zdobi ogród i dom, efektownie organizując przestrzeń – można przy niej posadzić piękne pnące rośliny, np. róże, winobluszcz czy wiciokrzew.

Pergola przeciwdeszczowa jest wariantem, w którym zadaszenie jest wykonane z wytrzymałego, wodoodpornego materiału. Można je rozwijać i zwijać ręcznie lub za pomocą automatycznego systemu, obsługiwanego pilotem bądź aplikacją na smartfona. Zwykle instalacja jest też wyposażona w specjalny system odprowadzania wody, który nie dopuszcza do przeciążenia zadaszenia. Profesjonalnie wykonana konstrukcja stanowi świetne zabezpieczenie przed opadami, dlatego daje szansę częściej korzystać z ogrodu.

Jak sprawdza się pergola przeciwdeszczowa?

Pergola przeciwdeszczowa jest niezwykle praktycznym udogodnieniem. Pozwala spędzać więcej czasu na zewnątrz – latem opady raczej nie powodują gwałtownego obniżenia temperatury, dlatego wcale nie muszą psuć relaksu na świeżym powietrzu. Do tego zadaszenie skutecznie schroni wyposażenie tarasu przed zamoknięciem. Dzięki niemu w razie deszczu nie trzeba szybko chować np. krzeseł z wikliny. Jeśli dodatkowo założy się czujniki pogodowe, osłona automatycznie się rozłoży po wykryciu wilgoci.

Dodatkową zaletą pergoli przeciwdeszczowej jest też to, że przy okazji stanowi zabezpieczenie przed ostrym słońcem. W upalny dzień daje przyjemne schronienie w cieniu, zatrzymując szkodliwe promieniowanie UV. W praktyce jest wyjątkowo uniwersalną instalacją. Jeśli dodatkowo założy się w niej np. oświetlenie LED, promienniki ciepła czy system audio, stanie się ulubionym miejscem do spędzania wolnego czasu.

Dlaczego warto założyć pergolę przeciwdeszczową?

Pergola przeciwdeszczowa jest niezwykle nowoczesnym, wygodnym rozwiązaniem. Można dzięki niej spędzić na tarasie wiele miłych chwil, np. rozkoszując się pyszną kawę, organizując przyjęcie czy bawiąc się z dziećmi. Nagłe zmiany pogody nie muszą już krzyżować Twoich planów! Jeśli dodatkowo założysz boczne rolety SCREEN, ochronisz się też przed wiatrem, owadami czy spojrzeniami ciekawskich sąsiadów.

Planujesz założyć pergolę przeciwdeszczową? Zainwestuj w instalację wykonaną z wytrzymałych materiałów dobrej jakości. Postaw na metalowy stelaż oraz zadaszenie z gęsto tkanej, kilkuwarstwowej, impregnowanej tkaniny. Tak wykonana konstrukcja będzie najbardziej stabilna i wytrzymała, dlatego będzie doskonale sprawdzać się przez wiele sezonów.

Pergola przeciwdeszczowa doskonale chroni taras przez opadami deszczu, ale też słońcem, a nawet wiatrem. Chcesz założyć taką instalację w swoim ogrodzie? Zapoznaj się z ofertą Surma.co, by wybrać estetyczny, funkcjonalny model. W pełni korzystaj z ogrodu, niezależnie od pogody!

Podobne posty

13.04.2023

Pergole tarasowe na wymiar – jak stworzyć przytulną przestrzeń na swoim tarasie?

Pergole tarasowe na wymiar to coraz bardziej popularne rozwiązanie dla osób, które chcą stworzyć piękne i funkcjonalne miejsce relaksu we własnym ogrodzie lub na tarasie. Dzięki tym konstrukcjom tarasy, balkony oraz ogrody zyskują dodatkową przestrzeń do wypoczynku i rekreacji. Pergole na wymiar pozwalają na indywidualne dostosowanie konstrukcji do potrzeb i wymiarów danego miejsca, co przekłada […]

08.12.2022

Przeszklony taras, czyli zastosowanie pergoli ze szkła

Jesienią czy zimą kontakt z naturą jest równie ważny i przyjemny, jak podczas ciepłych miesięcy. Mniej aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu jest możliwy nawet wtedy, gdy pogoda nie sprzyja. Nowoczesna konstrukcja pozwala relaksować się przed domem przez cały rok. Podpowiadamy, jak stworzyć idealny przeszklony taras za pomocą pergoli! Zawsze zachwycały Cię ogrody zimowe? W prosty […]

05.08.2021

Rolety SCREEN Śląsk

Rażące promienie słońca, wścibscy sąsiedzi czy chłodne podmuchy wiatru odbierają Ci przyjemność podczas wypoczynku na zewnątrz? Zainwestuj w osłony, które można założyć na tarasie, pergoli czy nawet balkonie. Podpowiadamy, jak znaleźć najlepsze rolety SCREEN Śląsk! Na rynku działa sporo przedsiębiorstw zajmujących się produkcją różnorodnych osłon wewnętrznych i zewnętrznych. Z tego względu warto wiedzieć, jak ocenić, […]

Zobacz więcej
BLACK WEEKS! -15% oraz dodatkowe -10% rabatu na pergole tarasowe!
Darmowa wycena