Data: 02.01.2022

Nowoczesna zabudowa tarasu – jak zaaranżować?

Chciałbyś mieć miejsce, w którym możesz się odprężyć i rozkoszować świeżym powietrzem? Oryginalne aranżacje ogrodowe cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ dzięki nim można złapać chwilę oddechu oraz odnowić więź z naturą. Podpowiadamy, jak może wyglądać funkcjonalna, piękna, nowoczesna zabudowa tarasu!

Wypoczynek na zewnątrz jest przyjemny i zdrowy, ale do pełnego relaksu potrzebne są odpowiednie warunki. Zbyt ostre słońce czy nagłe opady mogą niestety skutecznie popsuć plany. Z tego względu konieczne jest dodatkowe zadaszenie. Parasole czy markizy są jednak mało skuteczne. Dowiedz się, jakie korzyści daje nowoczesna zabudowa tarasu!

Nowoczesna zabudowa tarasu – co jest aktualnie w modzie?

W ostatnich latach ogromnym powodzeniem cieszy się nowoczesna zabudowa tarasu, dzięki której można stworzyć estetyczną, intymną i bezpieczną przestrzeń wypoczynkową. Specjalna konstrukcja architektoniczna jest nie tylko niezwykle funkcjonalna, ale też efektownie się prezentuje. Może więc stać się ulubionym miejscem spotkań wszystkich domowników, a przy okazji ozdobi dom, urozmaicając bryłę domu oraz ożywiając plan ogrodu.

Szczególnie modnym rozwiązaniem jest pergola tarasowa. Instalacja domyślnie składa się z podpór, na których umieszcza się kratownicę lub zadaszenie (nieruchome lub ruchome, np. składające się lamele czy zwijający się materiał). Dodatkowo można wyposażyć ją w ścianki boczne (np. ze szkła lub materiału, w formie rolet SCREEN) oraz szereg innych akcesoriów, m.in. oświetlenie LED, promienniki ciepła czy system audio.

Dlaczego warto zdecydować się na nowoczesną zabudowę tarasu?

Nowoczesna zabudowa tarasu jest obecnie uwzględniana w wielu projektach nowych domów, ponieważ doskonale wygląda i jest po prostu niezwykle przydatnym, praktycznym udogodnieniem. Pergolę można także bez problemu umieścić już przy istniejącym budynku – modne, minimalistyczne modele są tak uniwersalne, że dopasują się do większości stylów architektonicznych. W większości przypadków nic nie stoi na przeszkodzie, by postawić taką instalację, dlatego wiele osób chętnie się na to decyduje.

Dzięki pergoli tarasowej można w niemalże każdych warunkach przyjemnie spędzać czas na zewnątrz. W upale pozwala schronić się przed słońcem, ale też nagłymi opadami deszczu. Kiedy zaś dodatkowo zamontuje się ściany boczne, np. rozwijane, materiałowe rolety SCREEN, pozwala też osłonić się przed wiatrem, hałasem, owadami czy spojrzeniami zbyt ciekawskich sąsiadów. W połączeniu z promiennikami ciepła tak zaaranżowana nowoczesna zabudowa tarasu sprawdzi się nawet jesienią, gdy temperatury zaczynają już nieuchronnie spadać.

Pergole pozwalają w pełni korzystać z uroków ogrodu, ale stanowią również jego swoistą ozdobę. Można przy nich posadzić pnące rośliny i kwiaty oraz ustawić oraz podwiesić donice z rozmaitymi pięknymi okazami. Da się też rozwiesić na nich dekoracyjne girlandy, pasy spływającego materiału, makramy, sznury lampek itp.

Gdzie kupić nowoczesną pergolę tarasową?

W formie nowoczesnej zabudowy tarasu bez wątpienia najlepiej sprawdzają się pergole wykonane na zamówienie. Tylko wtedy ma się pewność, że będą idealnie pasować pod względem wymiarów i estetyki. Przy okazji ma się wpływ na to, z czego jest wykonana instalacja – najlepiej postawić na wytrzymałe, dobre gatunkowo materiały. Taka konstrukcja będzie wytrzymała, trwała oraz wyjątkowo gustowna. Przez wiele długich lat będzie sprawdzać się bez zarzutu, ciesząc wszystkich domowników.

Nowoczesna zabudowa tarasu to świetna inwestycja, jeśli lubisz spędzać czas na świeżym powietrzu. Nawet prosta konstrukcja potrafi niezwykle poprawić jakość wypoczynku, a także ozdobić dom i ogród. Zapoznaj się z ofertą Systemysurma.pl, by wybrać idealny model pergoli tarasowej!

Podobne posty

25.06.2019

Zadaszenie tarasu – sprawdź, co najlepiej się sprawdza!

Zadaszenie tarasu Zadaszenie tarasu jest niezwykle ważnym elementem ogrodowej architektury. Nie tylko chroni przed nadmiernym słońcem, deszczem, spadającymi liśćmi czy innymi organicznymi zanieczyszczeniami, ale także pozwala stworzyć przytulną atmosferę. Na takiej konstrukcji można również zawiesić dodatkowe oświetlenie, wyhodować pnące rośliny i zaprojektować inne ciekawe kompozycje. To piękne zwieńczenie tarasu, które może odmienić wygląd całej przydomowej […]

19.12.2021

Ochrona tarasu przed wiatrem za pomocą pergoli

Wypoczynek na zewnątrz mogą zakłócić różne czynniki. Upał, nagłe opady, ale też silne podmuchy wiatru skutecznie przeszkadzają w relaksie. Szukasz sposobu na to, by jak najlepiej zabezpieczyć się przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi? Wyjaśniamy, jak wygląda ochrona tarasu przed wiatrem za pomocą pergoli! Parasole czy markizy skutecznie blokują promienie słońca czy deszcz, ale na tym kończy […]

07.11.2021

Roleta nie reaguje na pilota – co może być przyczyną?

Próbujesz rozwinąć lub zwinąć osłony zewnętrzne, wciskasz przycisk, ale nic się nie dzieje? Na początek powinieneś ustalić, co jest przyczyną awarii. Na co warto szczególnie zwrócić uwagę i jak przywrócić instalację do sprawności? Radzimy co robić, gdy roleta nie reaguje na pilota! Automatycznie sterowane osłony zewnętrzne (np. na pergoli) to wyjątkowo wygodne rozwiązanie. Problem pojawia […]

Darmowa wycena