Data: 13.07.2021

Pergola na balkon – czy to dobry pomysł?

Balkon znacznie uprzyjemnia życie w bloku, ale tylko wtedy, gdy jest odpowiednio zaaranżowany. Zastanawiasz się, w jaki sposób możesz dostosować panujące na nim warunki? Wyjaśniamy, czy pergola na balkon to dobry pomysł!

Podczas wypoczynku na zewnątrz słońce czasami zbyt mocno przypieka? A może szukasz osłony przed deszczem lub ciekawej podpory do roślin pnących? Dowiedz się, czy pergola na balkon zdaje egzamin!

Pergola na balkon – jak się sprawdza?

Pergola na balkon to dość nietypowe rozwiązanie. Instalacje tego typu zazwyczaj zakłada się na tarasach lub stawia się samodzielnie, jako osobną architekturę ogrodową. Nie ma jednak przeciwskazań co do tego, by umieścić ją w tym miejscu. Nie wszystkie balkony posiadają zadaszenie – wtedy jak najbardziej można je dodatkowo wyposażyć. Odpowiednio przystosowana konstrukcja jest zaskakująco praktyczna, a do tego całkiem ciekawie się prezentuje.

Zakładając pergolę na balkon można stworzyć idealne warunki do przebywania na świeżym powietrzu. Kiedy budynek jest ulokowany od strony południowej, zwykle jest stale narażony na ekspozycję słoneczną. Zbyt ostre promienie są nieprzyjemne dla ludzi, zwierząt, a także roślin doniczkowych. Latem na takim balkonie w zasadzie nie da się odpoczywać w ciągu dnia. Gwałtowne opady również mogą być kłopotliwe, ponieważ mogą np. nagle zmoczyć suszone pranie. Dodatkowe zadaszanie oraz podpory są niezwykle przydatne, dlatego warto rozważyć ich montaż.

Jakie korzyści daje pergola na balkonie?

Jeśli architektura budynku nie zapewnia zadaszenia, warto je dodać. Pergola na balkonie przede wszystkim może być świetnym zabezpieczeniem przed słońcem. Promieniowanie UV ma negatywny wpływ nie tylko na ludzi czy zwierzęta, ale też sprzęty wystawione na zewnątrz, hodowane rośliny czy nawet suszone ubrania. Wygodna osłona nie dopuści do przegrzania, powstawania charakterystycznych odbarwień na przedmiotach i tkaninach, a także poparzeń i porażeń słonecznych.

Dodatkowo pergola balkonowa stanowi skuteczną ochronę przed opadami. Dzięki niej strugi deszczu czy zaspy śniegu nie spadają na donice, meble itp. Dzięki temu znacznie łatwiej jest utrzymać balkon w czystości. Latem zadaszenie pozwala również kontynuować wypoczynek, gdy nieoczekiwanie zacznie padać.

Niezwykle przydatne są także podpory pergoli balkonowej. Są idealną podstawą dla roślin pnących. Da się na nich założyć też rolety, które pomagają osłonić się przed sąsiadami. Dodatkowo zatrzymują wiatr, natrętne owady itp. Właściciele zwierząt domowych mogą również rozpiąć na podporach pergoli na balkon ochronne siatki, które nie dopuszczają do wypadnięcia pupila.

Dlaczego warto zainwestować w pergolę na balkon na wymiar?

Pergola na balkon to niestandardowe rozwiązanie, dlatego najrozsądniej jest zamówić taką instalację na wymiar. Tylko wtedy będzie się miało pewność, że idealnie dopasuje się do budynku pod względem wymiarów oraz wyglądu. Tak wykonana aranżacja będzie również bardziej wytrzymała. Ponieważ jest narażona na zmienne warunki atmosferyczne oraz wiele innych szkodliwych czynników zewnętrznych, musi być właściwie przystosowana.

Zakup pergoli na balkon na wymiar z pewnością jest większym wydatkiem, ale to niezwykle opłacalna inwestycja. Takie zadaszenie znacznie podnosi komfort, a także dba o bezpieczeństwo domowników i ich mienie. Do tego pozwala stworzyć niezwykle estetyczną aranżację, która będzie cieszyć oko każdego dnia.

Pergola na balkon to jak najbardziej dobry pomysł. Chcesz zainwestować w profesjonalną instalację wykonaną na wymiar? Sprawdź ofertę Surma.co. Skontaktuj się z nami, a wspólnie zaprojektujemy rozwiązanie idealnie dopasowane do Twoich oczekiwań!

Podobne posty

06.01.2022

Pergole aluminiowe Kraków

Marzy Ci się niezwykle wygodne, bezpieczne i piękne miejsce do wypoczynku przy domu? Zainwestuj w profesjonalnie wykonaną konstrukcję, która może być postawiona samodzielnie lub jako uzupełnienie tarasu. Podpowiadamy, jak znaleźć dobre jakościowo pergole aluminiowe w Krakowie! Dodatkowe zadaszenie chroni przed nadmiernym nasłonecznieniem i nagłymi opadami, dlatego pozwala spędzać znacznie więcej czasu na zewnątrz. Chcesz się […]

29.03.2024

Pergole do pensjonatu – dlaczego warto w nie zainwestować?

Prowadzisz mały ośrodek wypoczynkowy? Jeśli zależy Ci na rodzinnym, kameralnym klimacie, cennym dodatkiem jest ogródek dla gości. Jak najlepiej zaaranżować przestrzeń, w której mogą wypoczywać i wypić lub coś zjeść? Wyjaśniamy, dlaczego warto zainwestować w pergole do pensjonatu! Od czego zacząć? Gościom Twojego pensjonatu z pewnością zależy na komforcie. Ogromne znaczenie ma nie tylko odpowiednie […]

10.04.2024

Pergola w lokalu gastronomicznym – to jest teraz na topie!

Prowadzisz restaurację czy inny lokal i zastanawiasz się, jak przyciągnąć klientów? Współcześnie dużym powodzeniem cieszą się ciekawe miejsca, które oferują nie tylko pyszne dania, ale też przyjemną atmosferę. Na co warto postawić? Wyjaśniamy, dlaczego świetnym rozwiązaniem jest pergola w lokalu gastronomicznym oraz podpowiadamy, jak ją zaaranżować!  Jakie pergole do lokalu gastronomicznego wybrać? Pergole do lokalu […]

Darmowa wycena