Data: 08.07.2022

Jak wybrać elegancką i wytrzymałą pergolę?

Chcesz ciekawie zaaranżować swój ogród? Dodatkowe elementy architektoniczne są w ostatnich latach niezwykle popularne, ponieważ są praktyczne oraz wyjątkowo estetyczne. Podpowiadamy, jak wybrać elegancką i wytrzymałą pergolę!

Prosta instalacja może pozwolić Ci relaksować się na świeżym powietrzu przez cały rok. Najrozsądniej zainwestować w konstrukcję, która będzie nie tylko efektowna, ale też trwała. Dowiedz się, jak wybrać elegancką i wytrzymałą pergolę, byś spędził w niej wiele miłych chwil!

Jak wybrać elegancką i wytrzymałą pergolę?

Wiele osób ma kłopot z tym, jak wybrać elegancką i wytrzymałą pergolę. Często podczas zakupów kierują się głównie wyglądem instalacji, starając się jak najlepiej dopasować ją do stylu domu, wykończenia elewacji, aranżacji ogrodu itp. Kwestia ta jest oczywiście bardzo ważna, ale wszelkie konstrukcje tego typu przede wszystkim powinny być trwałe. Ponieważ nie są składane po sezonie, muszą być odporne na różne zjawiska atmosferyczne, zmienne temperatury, promieniowanie UV itp.

Podczas wyboru eleganckiej i wytrzymałej pergoli powinno się szczególnie zwrócić uwagę na jej wykonanie. Wbrew pozorom solidne instalacje nie muszą być toporne czy zbyt masywne. Warianty z dobrych jakościowo materiałów jak najbardziej mogą być mocne, a przy tym wizualnie lekkie i stylowe. Najrozsądniej zamówić je na wymiar, tak by możliwe było spersonalizowanie wszystkich elementów. Wtedy będzie się miało stuprocentową pewność, że zakupi się idealną aranżację.

Elegancka i wytrzymała pergola – jakie modele są najlepsze?

Elegancka i wytrzymała pergola powinna być wykonana z najlepszych jakościowo materiałów. Doskonale sprawdzają się instalacje m.in. z ekstrudowanego aluminium, stali ocynkowanej i hartowanego szkła. Są nie tylko odporne, ale też świetnie się prezentują oraz na długi czas utrzymują idealną kondycje. Zadaszenie również musi być uszyte z dobrych gatunkowo tkanin, dodatkowo odpowiednio zaimpregnowanych. Tylko wtedy będzie funkcjonalne oraz zachowa swoje właściwości przez wiele lat.

Pergole często dodatkowo wyposaża się w ścianki boczne, które stanowią osłonę m.in. przed słońcem, wiatrem i sąsiadami. Najlepiej zdecydować się na rolety Screen na prowadnicach ZIP, obsługiwane przez automatyczny napęd. Są praktyczne oraz wyjątkowo wytrzymałe – dobrze znoszą nawet silne podmuchy wiatru, szczelnie zabezpieczając wnętrze pergoli.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru pergoli?

Jeśli chce się kupić naprawdę elegancką i wytrzymałą pergolę, warto jeszcze wyposażyć ją w kilka dodatków. Niezwykle praktyczne są specjalne rynny oraz systemy odprowadzania wody. Sprytnie zamontowane nie zaburzają wyglądu instalacji, a dzięki nim opady nie zbierają się na zadaszeniu. Korzysta na tym materiał oraz cała konstrukcja, która nie musi utrzymywać większego ciężaru, nie jest narażona na ciągły kontakt z wodą, nie zamarza itp.

Przydatnym i wyjątkowo efektownym udogodnieniem jest także instalacja LED. Drobne diody są gustownie dyskretne, a stanowią świetne dodatkowe źródło światła. Po zmroku pozwalają stworzyć wyjątkowy nastrój, pięknie komponując się z lampionami czy świecami. Taka aranżacja jest niezwykle klimatyczna i stylowa, a do tego po prostu praktyczna. Diody LED są wytrzymalsze od standardowych żarówek oraz mają o wiele dłuższą żywotność.

Mamy nadzieję, że masz już nieco większe pojęcie na temat tego, jak wybrać elegancką i wytrzymałą pergolę. Zainwestuj w instalację wykonaną na wymiar, by spełniła wszystkie Twoje oczekiwania. Zapoznaj się z ofertą systemysurma.pl!

Podobne posty

26.10.2021

Jak rozebrać roletę SCREEN?

Instalacja nie działa prawidłowo, chcesz ją oddać do czyszczenia, a może wymieniasz ją na inną? Jeśli z jakieś przyczyny musisz skontrolować lub zdemontować osłonę zewnętrzną, powinieneś wiedzieć, jak prawidłowo to zrobić. Wyjaśniamy, jak rozebrać roletę SCREEN! Osłony zewnętrze potrafią być dość skomplikowanymi instalacjami – w szczególności, gdy posiadają zautomatyzowane mechanizmy zwijania/rozwijania. Z tego względu wiele […]

16.10.2021

Pergola tarasowa wolnostojąca

Chcesz w ciekawy sposób zaaranżować taras? Zainwestuj w dodatkowe zabezpieczenie, które będzie nie tylko funkcjonalną osłoną, ale też oryginalną ozdobą. Wyjaśniamy, jak wygląda i jak sprawdza się pergola tarasowa wolnostojąca! Parasole lub markizy wydają Ci się mało praktyczne, a może po prostu Ci się nie podobają? Postaw na modne, oryginalne rozwiązanie, które cieszy się coraz […]

15.10.2022

Czy dach pergoli chroni przed opadem śniegu?

Potrzebujesz zadaszenia, bo przez cały rok trzymasz na tarasie jakieś przedmioty? Chcesz założyć promienniki ciepła i przebywać na nim nawet w zimie, pod kocem, z kubkiem gorącego napoju? A może po prostu obawiasz się, jak konstrukcja przetrzyma zamiecie? Wyjaśniamy, czy dach pergoli chroni przed opadami śniegu! Z tarasu jak najbardziej można korzystać nie tylko w […]

Darmowa wycena