Data: 28.11.2022

Gdzie najlepiej postawić pergolę?

Chcesz zainwestować w oryginalną konstrukcję do ogrodu lub na taras, ale masz dylemat, jak ją zaaranżować? Dodatkowe zadaszenie pozwala stworzyć specjalne miejsce do wypoczynku, przy okazji wyróżniając je wizualnie, dlatego trzeba dobrze przemyśleć, gdzie je ulokować. Radzimy, gdzie najlepiej postawić pergolę!

Nie masz pomysłu na to, w którym miejscu powinna znaleźć się wymarzona konstrukcja? W zależności od tego, jaką przestrzenią dysponujesz, masz wiele możliwości. Najważniejsze by wiedzieć, czym się kierować przy szukaniu odpowiedniego miejsca. Dowiedz się, gdzie najlepiej postawić pergolę!

W ogrodzie czy na tarasie – gdzie najlepiej postawić pergolę?

Jak rozstrzygnąć kwestię, gdzie najlepiej postawić pergolę? Jeśli posiada się taras, na pewno będzie to idealny wybór. Wtedy stanie się dodatkowym zadaszeniem, które będzie skutecznie chronić przed ostrym słońcem, deszczem, a nawet chłodem, wiatrem czy wzrokiem sąsiadów, jeśli założy się ścianki boczne (np. rolety SCREEN). Do tego można założyć na niej promienniki ciepła i oświetlenie LED, dzięki czemu będzie można korzystać z tarasu niezależnie od pory dnia czy roku.

Co jednak w sytuacji, gdy ma się ogród? Najczęściej spotyka się dwie opcje – ulokowanie konstrukcji na samym środku lub w kącie, bardziej „w tyle”. Pierwszy wariant jest niewątpliwie spektakularny. Świetnie sprawdza się w przypadku zarówno bardzo małej, jak i bardzo dużej przestrzeni. Wtedy warto pokusić się o efektowną aranżację, ponieważ wzrok jako pierwszy będzie wędrował właśnie do tego miejsca. W tym ustawieniu każda z osób wypoczywających pod zasadzeniem może rozkoszować się widokiem na rabaty itp.

Pergola postawiona w urokliwym zakątku to z kolei idealna opcja dla osób, które cenią sobie spokój. Może stać się intymną, przytulną kryjówką. Dodatkowo można ją nieco „skryć” w roślinności, by stała się prawdziwym azylem dla zmęczonych. Wtedy dobrze jest postawić w niej leżaki czy szezlongi – drzemka na świeżym powietrzu to sama przyjemność.

Jak przygotować podłoże pod pergolę?

Z reguły pergolę można ustawić w dowolnym miejscu, ale trzeba je najpierw odpowiednio przygotować. Musi mieć równe, solidne podłoże, ponieważ w innym przypadku byłaby niestabilna i potencjalnie niebezpieczna. Z tego względu bardzo ważne jest, by prawidłowo wykonać tzw. podbudowę.

Kiedy kupuje się gotową konstrukcję, trzeba się upewnić, czy producent zapewnia wsparcie w montażu i w jakim zakresie oferuje pomoc. Może się okazać, że fundamenty należy przygotować na własną rękę. Dla wielu osób będzie to duży problem, bo zawsze jest to dodatkowy wydatek, a także kłopot zajmujący czas i uwagę. Najwygodniej jest wtedy, gdy ma się zapewnioną wylewkę podłoża czy tzw. stóp betonowych, najlepiej od razu w cenie realizacji zamówienia.

Dlaczego warto zamówić pergolę na wymiar?

Jeśli zależy Ci na tym, by konstrukcja wyglądała dokładnie tak jak chcesz, a do tego była solidna i funkcjonalna, zdecyduj się na pergolę na wymiar. Zamawiając taki produkt możesz odpowiednio go spersonalizować, a także zyskujesz pełne wsparcie ze strony producenta. Pomoże Ci wybrać idealne miejsce na montaż oraz prawidłowo przygotuje podłoże. Na Twoje życzenie wyposaży ją również w dodatkowe akcesoria. Dzięki temu nie będziesz musiał się niczym martwić, a do tego masz pewność, że konstrukcja będzie solidna i funkcjonalna. Przez wiele lat będziesz mógł cieszyć się piękną, praktyczną aranżacją ogrodu lub tarasu.

Wiesz już, gdzie najlepiej postawić pergolę? Zamów na wymiar idealną konstrukcję, która pozwoli Ci jak najlepiej zrealizować Twój plan. Sprawdź ofertę SystemySurma.pl i wybierz efektowny projekt, by ozdobić swój dom!

Podobne posty

Nowoczesna pergola tarasowa
06.07.2022

Nowoczesna pergola tarasowa – co musisz o niej wiedzieć?

Lubisz wypoczywać na świeżym powietrzu? Dzięki dodatkowym instalacjom przy domu lub w ogrodzie możesz zagwarantować sobie pełny komfort niezależnie od aktualnych warunków. Nowoczesna pergola tarasowa pozwala stworzyć idealne miejsce do relaksu. Podpowiadamy, co musisz o niej wiedzieć! Architektura ogrodowa może być czymś więcej niż tylko osłoną przed wiatrem, słońcem, deszczem i wzrokiem sąsiadów. Współcześnie wybrane […]

08.12.2022

Przeszklony taras, czyli zastosowanie pergoli ze szkła

Jesienią czy zimą kontakt z naturą jest równie ważny i przyjemny, jak podczas ciepłych miesięcy. Mniej aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu jest możliwy nawet wtedy, gdy pogoda nie sprzyja. Nowoczesna konstrukcja pozwala relaksować się przed domem przez cały rok. Podpowiadamy, jak stworzyć idealny przeszklony taras za pomocą pergoli! Zawsze zachwycały Cię ogrody zimowe? W prosty […]

20.04.2021

Pergola – idealne zadaszenie tarasu

Taras pozwala wygodnie spędzać wolny czas na świeżym powietrzu. Jeśli odpowiednio się go zabezpieczy, można z niego korzystać niezależnie od pogody czy nawet pory roku. Jak najlepiej stworzyć taką aranżację? Wyjaśniamy, dlaczego pergola jest idealnym zadaszeniem tarasu! Ostre słońce, wiatr czy deszcz wcale nie muszą psuć wypoczynku w ogrodzie. Wystarczy zainwestować w prostą instalację, by […]

Zobacz więcej
BLACK WEEKS! -15% oraz dodatkowe -10% rabatu na pergole tarasowe!
Darmowa wycena