Data: 12.05.2021

Pergola aluminiowa z przesuwnym dachem

Pergola aluminiowa z przesuwnym dachem

Pogoda często uniemożliwia Ci wypoczynek w ogrodzie? Nie musisz wcale przesiadywać w domu, nawet w chłodne, deszczowe czy bardzo upalne dni. Wyjaśniamy, dlaczego nowoczesna pergola aluminiowa z przesuwnym dachem może być rozwiązaniem właśnie dla Ciebie!

Taras bez wątpienia pozwala przyjemniej odpoczywać na świeżym powietrzu. Jeśli dodatkowo się go wyposaży i zabezpieczy, staje się jeszcze bardziej funkcjonalny. Jednym z najczęściej dobieranych akcesoriów jest nowoczesne zadaszenie. Dowiedz się, jakie korzyści daje pergola aluminiowa z przesuwnym dachem!

Pergola aluminiowa z przesuwnym dachem – jak działa?

Pergola aluminiowa z przesuwnym dachem to konstrukcja składająca się z dwóch rzędów słupów oraz zautomatyzowanego pokrycia, wykonanego z wytrzymałego materiału. Instalacja może być wykorzystywana samodzielnie w ogrodzie, ale zwykle zakłada się ją jako dodatek do tarasu. Staje się wtedy skutecznym zabezpieczeniem oraz ciekawym sposobem na aranżację przestrzeni przy domu.

Dzięki pergoli aluminiowej z przesuwnym dachem można przebywać na tarasie nawet wtedy, gdy warunki nie do końca temu sprzyjają. Instalacja skutecznie chroni przed opadami oraz ostrym słońcem, dlatego nie trzeba przerywać relaksu, gdy nagle zmieni się pogoda. Jeśli dodatkowo założy się ściany boczne (np. rolety SCREEN), zatrzyma również wiatr, chłód, owady czy wzrok osób trzecich. Taka konstrukcja pozwala stworzyć w swoim ogrodzie idealne miejsce do relaksu czy spotkań z bliskimi. Przy tym może być sterowana ręcznie albo za pomocą wygodnej w obsłudze automatyki – bez wstawania z leżaka da się zwijać/rozwijać osłony, korzystając z poręcznego pilota.

Jak sprawdza się pergola aluminiowa z przesuwnym dachem?

Pergola aluminiowa z przesuwnym dachem maksymalnie podnosi komfort odpoczynku na tarasie. Do tego zabezpiecza wyposażenie, przedłużając jego żywotność. Kiedy latem nagle zacznie padać, wystarczy rozwinąć zadaszenie – dzięki temu nie trzeba w pośpiechu zabierać mebli, naczyń, zabawek, książek, laptopa itp. Jeśli zaś zamontuje się czujniki pogody, odbędzie się to w pełni automatycznie.

Dodatkowo w pergoli aluminiowej z przesuwnym dachem można zamontować szereg innych akcesoriów, takich jak np. oświetlenie LED, promienniki ciepła czy system audio. W ten sposób stanie się doskonałym miejscem na rodzinne przyjęcia, imprezy ze znajomymi, romantyczne kolacje we dwoje czy po prostu weekendowy relaks w pojedynkę lub z bliskimi.

Dlaczego warto zamówić pergolę aluminiową z przesuwnym dachem?

Pergolę aluminiową z przesuwnym dachem zdecydowanie najlepiej jest zamówić na wymiar. Wtedy ma się pewność, że będzie miała idealne rozmiary, wykończenie, wyposażenie oraz wygląd. Do tego będzie wykonana z najlepszych gatunkowo materiałów, czyli ekstrudowanego aluminium, odpornej impregnowanej tkaniny i nieawaryjnych systemów automatyki. Nie ma sensu tracić pieniędzy na półśrodki – jedynie profesjonalne instalacje mają długą żywotność oraz każdego dnia sprawdzają się bez zarzutu.

Przy wyborze pergoli aluminiowej z przesuwnym dachem dobrze jest zwrócić uwagę nie tylko na jakość wykonania, ale też design. Konstrukcja tego typu może neutralnie dopasować się do domu lub ciekawie ożywić jego bryłę i pięknie ozdobić ogród. Warto to wykorzystać, by stworzyć jak najbardziej oryginalną aranżację.

Pergola aluminiowa z przesuwnym dachem doskonale uzupełniłaby Twój taras? Zapoznaj się z ofertą Surma.co, by wybrać idealną instalację. Zainwestuj w profesjonalnie wykonaną, estetyczną oraz wyjątkowo wytrzymałą konstrukcję!

Podobne posty

11.11.2022

Jak dbać o pergolę?

Stworzyłeś (albo dopiero planujesz stworzyć) efektowną aranżację na tarasie lub w ogrodzie? Na pewno zależy Ci na tym, by przez długi czas pięknie się prezentowała i jak najlepiej spełniała swoją rolę. Aby było to możliwe, musisz odpowiednio ją czyścić, konserwować oraz zabezpieczać. Wyjaśniamy, jak dbać o pergolę! Architektura ogrodowa każdego dnia narażona jest na oddziaływanie […]

25.06.2019

Zadaszenie tarasu – sprawdź, co najlepiej się sprawdza!

Zadaszenie tarasu Zadaszenie tarasu jest niezwykle ważnym elementem ogrodowej architektury. Nie tylko chroni przed nadmiernym słońcem, deszczem, spadającymi liśćmi czy innymi organicznymi zanieczyszczeniami, ale także pozwala stworzyć przytulną atmosferę. Na takiej konstrukcji można również zawiesić dodatkowe oświetlenie, wyhodować pnące rośliny i zaprojektować inne ciekawe kompozycje. To piękne zwieńczenie tarasu, które może odmienić wygląd całej przydomowej […]

10.05.2021

Rolety zewnętrzne SCREEN – na co warto zwrócić uwagę przed zakupem?

Dodatkowe osłony zamontowane na pergoli tarasowej stanowią skuteczne zabezpieczenie przed słońcem, wiatrem czy wzrokiem ciekawskich sąsiadów. Planujesz je u siebie założyć? Podpowiadamy na co powinieneś zwrócić uwagę, zanim kupisz rolety zewnętrzne SCREEN! Instalacje ogrodowe i tarasowe pozwalają przyjemnie spędzać czas na zewnątrz. Pewne udogodnienia pomagają cieszyć się świeżym powietrzem niezależnie od warunków pogodowych. W ostatnich […]

Zobacz więcej
BLACK WEEKS! -15% oraz dodatkowe -10% rabatu na pergole tarasowe!
Darmowa wycena