Data: 29.08.2021

Jak przygotować taras do montażu pergoli?

Dodatkowe zadaszenie jest wyjątkowo praktyczne i do tego ciekawie się prezentuje. Chcesz stworzyć u siebie taką aranżację? Wyjaśniamy, jak przygotować taras do montażu pergoli!

Chociaż wybrane konstrukcje architektury ogrodowej można teoretycznie postawić w dowolnym miejscu, zwykle przed ich budową trzeba odpowiednio dostosować ich bezpośrednie otoczenie, a w szczególności fundamenty. Zależy Ci na tym, by wszystko przebiegło sprawnie i bezproblemowo? Dowiedz się, jak przygotować taras do montażu pergoli!

Jak przygotować taras do montażu pergoli?

Wiele osób nie ma pojęcia, jak przygotować taras do montażu pergoli. W większości przypadków producent instalacji powinien przekazać szczegółowe informacje odnośnie do tego, czy konieczne będą ewentualne dodatkowe prace. Czasem trzeba bowiem zrobić specjalne stopy betonowe, gdy np. nie przygotowano wylewki lub istnieje ryzyko, że nie zapewni odpowiedniego oparcia. Proste modele da się z powodzeniem założyć samodzielnie, ale zazwyczaj najrozsądniej jest skorzystać ze wsparcia fachowców.

W dniu montażu oczywiście powinno się tymczasowo usunąć wszystkie przedmioty z tarasu, w tym meble, donice z roślinami, sprzęt sportowy oraz inne akcesoria. Następnie należy dokładnie odkurzyć/zamieść podłoże i jeśli będzie taka potrzeba, można je także przemyć. W bezpośredniej okolicy również należy zadbać o porządek, tak by ekipa montująca mogła czuć się w pełni swobodnie. W przeciwnym razie pracownicy mogą przypadkiem np. się o coś potknąć.

Jak przebiega montaż pergoli?

Montaż pergoli wygląda inaczej w zależności od tego, czy konstrukcja jest przyścienna, czy wolnostojąca. W pierwszym przypadku najczęściej instalacja następuje już na etapie budowy domu – wtedy część przylegająca do elewacji może być założona podtynkowo. Jeśli taką pergolę chce się umieścić przy istniejącym już obiekcie, konieczny jest montaż natynkowy. Jest jednak nieco bardziej wymagający, a jego efekty końcowe są mniej estetyczne.

Pergole wolnostojące da się postawić w dowolnym momencie, ponieważ nie ingerują w żaden sposób w bryłę budynku. W obu przypadkach kolumny muszą mieć odpowiednio stabilną podstawę, ale w tym wariancie szczególnie trzeba o to zadbać. Można przymocować je do fundamentów samego tarasu albo umieścić je w betonowych stopach po jego bokach.

Po założeniu stelażu montuje się zadaszenie (aluminiowe, materiałowe, drewniane, szklane itp.), a także dodatkowe elementy, np. rolety boczne SCREEN, promienniki ciepła, oświetlenie LED, system audio czy czujniki pogody. Na koniec trzeba jeszcze podłączyć automatykę, sprawdzić system odprowadzania wody itp.

Dlaczego warto zamówić pergolę na wymiar z montażem?

Bardzo proste instalacje da się co prawda postawić samodzielnie, ale jest to dość czasochłonne i trudne. Nie każdy posiada odpowiedni sprzęt, materiały, a przede wszystkim doświadczenie w pracach budowlanych. Z tego względu najrozsądniej jest zamówić pergolę na wymiar z montażem. Taka konstrukcja będzie idealnie dopasowana, bo zostanie profesjonalnie założona. Dzięki temu będzie solidna, bezpieczna i możliwie najbardziej estetyczna. Koszty związane z zakupem oraz instalacją takiego produktu potrafią być dość wysokie, ale jest to zdecydowanie najbardziej opłacalna inwestycja.

Skoro wiesz już, jak przygotować taras do montażu pergoli, postaraj się znaleźć idealny model. Postaw na konstrukcję, która pozwoli Ci w najlepszy sposób zaaranżować przydomową przestrzeń. Sprawdź ofertę Surma.co by wybrać nowoczesną, solidną i estetyczną instalację!

Podobne posty

19.08.2021

Pergola tarasowa – przyścienna czy wolnostojąca?

Dodatkowe zadaszenie tarasu pozwala stworzyć idealne warunki do wypoczynku. Taka instalacja może jednak przyjąć różną formę. Nie jesteś pewien, co będzie lepszym rozwiązaniem – pergola tarasowa przyścienna czy wolnostojąca? Wyjaśniamy, na czym polega różnica! Przydomowe aranżacje mogą zostać zamontowane na kilka sposobów. Wiele zależy od tego, gdzie właściwie chce się je umieścić, ale czasami ma […]

04.02.2022

Projekt domu z pergolą i roletami SCREEN – sprawdź, dlaczego warto wcześniej pomyśleć o takich rozwiązaniach!

Masz już wizję swojego idealnego domu? Z pewnością skupiasz się głównie na najważniejszych elementach, ale powinieneś też uwzględnić już ewentualne dodatki i udogodnienia. Chociaż wiele z nich można bez problemu założyć później, lepiej i łatwiej jest pomyśleć o tym na etapie budowy. Wyjaśniamy, dlaczego warto już zawczasu stworzyć projekt domu z pergolą i roletami SCREEN! […]

06.04.2022

Czym zabezpieczyć pergolę?

Zależy Ci na tym, by Twoje miejsce wypoczynku w ogrodzie przez długi czas sprawdzało się bez zarzutu, a przy tym pięknie wyglądało? Odpowiednia aranżacja oraz prosta konserwacja sprawią, że zawsze będziesz mógł relaksować się w optymalnych warunkach. Podpowiadamy, czym zabezpieczyć pergolę! Architektura ogrodowa jest narażona na wiele szkodliwych czynników zewnętrznych. Ponieważ stanowi osłonę przed wiatrem, […]

Zobacz więcej
Dotacje na pergole dla branży HoReCa!
Darmowa wycena