Data: 29.08.2021

Jak przygotować taras do montażu pergoli?

Dodatkowe zadaszenie jest wyjątkowo praktyczne i do tego ciekawie się prezentuje. Chcesz stworzyć u siebie taką aranżację? Wyjaśniamy, jak przygotować taras do montażu pergoli!

Chociaż wybrane konstrukcje architektury ogrodowej można teoretycznie postawić w dowolnym miejscu, zwykle przed ich budową trzeba odpowiednio dostosować ich bezpośrednie otoczenie, a w szczególności fundamenty. Zależy Ci na tym, by wszystko przebiegło sprawnie i bezproblemowo? Dowiedz się, jak przygotować taras do montażu pergoli!

Jak przygotować taras do montażu pergoli?

Wiele osób nie ma pojęcia, jak przygotować taras do montażu pergoli. W większości przypadków producent instalacji powinien przekazać szczegółowe informacje odnośnie do tego, czy konieczne będą ewentualne dodatkowe prace. Czasem trzeba bowiem zrobić specjalne stopy betonowe, gdy np. nie przygotowano wylewki lub istnieje ryzyko, że nie zapewni odpowiedniego oparcia. Proste modele da się z powodzeniem założyć samodzielnie, ale zazwyczaj najrozsądniej jest skorzystać ze wsparcia fachowców.

W dniu montażu oczywiście powinno się tymczasowo usunąć wszystkie przedmioty z tarasu, w tym meble, donice z roślinami, sprzęt sportowy oraz inne akcesoria. Następnie należy dokładnie odkurzyć/zamieść podłoże i jeśli będzie taka potrzeba, można je także przemyć. W bezpośredniej okolicy również należy zadbać o porządek, tak by ekipa montująca mogła czuć się w pełni swobodnie. W przeciwnym razie pracownicy mogą przypadkiem np. się o coś potknąć.

Jak przebiega montaż pergoli?

Montaż pergoli wygląda inaczej w zależności od tego, czy konstrukcja jest przyścienna, czy wolnostojąca. W pierwszym przypadku najczęściej instalacja następuje już na etapie budowy domu – wtedy część przylegająca do elewacji może być założona podtynkowo. Jeśli taką pergolę chce się umieścić przy istniejącym już obiekcie, konieczny jest montaż natynkowy. Jest jednak nieco bardziej wymagający, a jego efekty końcowe są mniej estetyczne.

Pergole wolnostojące da się postawić w dowolnym momencie, ponieważ nie ingerują w żaden sposób w bryłę budynku. W obu przypadkach kolumny muszą mieć odpowiednio stabilną podstawę, ale w tym wariancie szczególnie trzeba o to zadbać. Można przymocować je do fundamentów samego tarasu albo umieścić je w betonowych stopach po jego bokach.

Po założeniu stelażu montuje się zadaszenie (aluminiowe, materiałowe, drewniane, szklane itp.), a także dodatkowe elementy, np. rolety boczne SCREEN, promienniki ciepła, oświetlenie LED, system audio czy czujniki pogody. Na koniec trzeba jeszcze podłączyć automatykę, sprawdzić system odprowadzania wody itp.

Dlaczego warto zamówić pergolę na wymiar z montażem?

Bardzo proste instalacje da się co prawda postawić samodzielnie, ale jest to dość czasochłonne i trudne. Nie każdy posiada odpowiedni sprzęt, materiały, a przede wszystkim doświadczenie w pracach budowlanych. Z tego względu najrozsądniej jest zamówić pergolę na wymiar z montażem. Taka konstrukcja będzie idealnie dopasowana, bo zostanie profesjonalnie założona. Dzięki temu będzie solidna, bezpieczna i możliwie najbardziej estetyczna. Koszty związane z zakupem oraz instalacją takiego produktu potrafią być dość wysokie, ale jest to zdecydowanie najbardziej opłacalna inwestycja.

Skoro wiesz już, jak przygotować taras do montażu pergoli, postaraj się znaleźć idealny model. Postaw na konstrukcję, która pozwoli Ci w najlepszy sposób zaaranżować przydomową przestrzeń. Sprawdź ofertę Surma.co by wybrać nowoczesną, solidną i estetyczną instalację!

Podobne posty

13.07.2021

Pergola na balkon – czy to dobry pomysł?

Balkon znacznie uprzyjemnia życie w bloku, ale tylko wtedy, gdy jest odpowiednio zaaranżowany. Zastanawiasz się, w jaki sposób możesz dostosować panujące na nim warunki? Wyjaśniamy, czy pergola na balkon to dobry pomysł! Podczas wypoczynku na zewnątrz słońce czasami zbyt mocno przypieka? A może szukasz osłony przed deszczem lub ciekawej podpory do roślin pnących? Dowiedz się, […]

08.03.2024

Pergole do ośrodka wypoczynkowego – poznaj ich zalety

Ośrodek wypoczynkowy, jak sama nazwa wskazuje, powinien sprzyjać wypoczynkowi. Tworząc takie miejsce należy zadbać o to, by było ono odpowiednio dostosowane do relaksu zarówno w budynku, jak i w jego obejściu. Przede wszystkim warto wykorzystać walory okolicy, umożliwiając gościom przebywanie na zewnątrz. Do tego przydaje się specjalna konstrukcja z zadaszeniem. Omawiamy zalety pergoli do ośrodka […]

11.07.2022

Rolety Screen – 3 powody, dla których warto je wybrać

Posiadasz taras, pergolę, loggię lub inną przestrzeń umożliwiającą spędzanie czasu na świeżym powietrzu? Jeśli chcesz, by była w pełni komfortowa, musisz ją odpowiednio zaaranżować. Co na pewno Ci się przyda? Przedstawiamy 3 powody, dla których warto wybrać rolety Screen!

Darmowa wycena